دوچرخه سواری در مسیری نورانی با نقاشی ون گوگ

نویسنده:

۰۵:۱۹:۴۱

 
به گزارش دیلی میل، به مناسبت روز گرامیداشت صد و بیست و پنجمین سالگرد مرگ ونسان ون گوگ، هنرمند هلندی، طراح "دان روزگارد" (Daan Roosegaarde) مسیر دوچرخه نورانی را با الهام از نقاشی "شب پر ستاره" (1889)این هنرمند ایجاد کرده است.

در طی انجام چیدمانی کیلومتری، در استان برابانت شمالی هلند، جایی که ون گوگ به دنیا آمد، 50000 سنگ خورشیدی در زمین تعبیه شده است. این سنگ‌ها پس از جذب نور خورشید در طول روز، و در نتیجه حرکت چرخشی الگوهای نوری، در شب می‌درخشند. زمستان بی نور هلند برای "روزگارد" مسئله‌ساز نخواهد بود. زیرا که این هنرمند در مسیر خود، در کنار این سنگ‌های انرژی خورشیدی، چراغ LED قرار داده است تا زمانی که در روزهای ابری نور کم است، سنگ‌ها قادر به شارژ شدن باشند.

دان در بیانیه‌ای گفت "من می‌خواستم محلی را ایجاد کنم که افراد یک حالت خاص را تجربه کنند،  فن همراه با تجربه، این چیزی است که تکنو-شعر برای من معنا دارد". به گزارش واشنگتن پست چیدمان این هنرمند سرمایه گذاری به ارزش 875000 دلار را توسط دولت‌های محلی و استانی دریافت نمود. این بخشی از چرخه مسیر ون گوگ است، که چندین میراث ون گوگ را در سراسر 335 کیلومتری متصل می‌کند.

این مسیر جذاب به عنوان بخشی از یک برنامه یک ساله از رویدادهای فرهنگی 2015 در سراسر هلند، بلژیک و فرانسه است، که به عنوان بزرگداشت صد و بیست و پنجمین سالگرد مرگ نقاش دوست داشتنی ون گوگ، صورت گرفته است. تا به امروز تصور بر این بود که این هنرمند خودکشی کرده بود، اما تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که او به ضرب گلوله کشته شده و تبدیل به یک نظریه بحث برانگیز در ماه‌های اخیر شده است.
 
یاسمن فراهانی فرد

 

برگرفته از
بازسازی
لینک کوتاه

دیدگاه