سلــام Ara خداحافظ Sticky

نویسنده:

۰۵:۰۹:۱۳

 


حدود شش ماه پیش ، گروه MakewithMOTO ما با Sticky که یک کامیون پیچیده شده در نوارهای پلاستیکی و پر از گوشی های روت شده و قابل هک هوشمند موتورولا به همراه تجهیزات پرینت سه بعدی بود، در ایالات متحده به حرکت در آمد. در آن سفر، شاهد نخستین نشانه های نیاز به اکو سیستمی جدید و باز بودیم که با وجود پیشرفت های سخت افزاری زیاد و  توانایی محاسباتی فوق العاده تلفن های هوشمند امروزی خلق آن به آسانی ممکن بود . این اکوسیستم به خلق ابزارهای خواهد انجامید که در آزمایشگاه های مان ، حتی نمی توانستیم آن ها را تصور کنیم. نوآوری با مرزهایی نامحدود!
پس از این سفر، از خودمان پرسیدیم چگونه می توان مزایای داشتن یک اکوسیستم سخت افزاری باز را در اختیار تمامی مردم دنیا قرار داد؟

با Ara آشنا شوید
پروژه Ara  که توسط گروه پروژه ها و فناوری های پیشرفته موتورولا به پیش رانده می شود، در پی توسعه یک زیرساخت سخت افزاری باز و رایگان به منظور ساخت تلفن های هوشمند ماژولار است. ما می خواهیم همان کاری را در مورد سخت افزار صورت دهیم که اندروید در زمینه نرم افزاری انجام داد: خلق یک اکوسیستم سخت افزاری که موانع را از سر راه شرکت های مختلف برداشته، نوآوری ها را افزایش داده و زمان توسعه محصول را کمتر می کند.
هدف ما ایجاد رابطه ای باز، عمیق و بهتر میان کاربران ، توسعه دهندگان و گوشی های آن هاست. هدف ما این است که به شما قدرت تصمیم گیری در مورد آنکه گوشی شما چه می کند، چه ظاهری دارد ، کجا و از چه چیزی ساخته شده، چقدر ارزش دارد و چند سال با شما خواهد بود، بدهیم؛

در اینجا می توانید نگاهی مختصر به طرح های اولیه پروژه Ara بیاندازید:
طراحی  های انجام شده برای پروژه Ara شامل آنچه که ما آن را استخوان بندی یا endo می نامیم، در کنار ماژول هاست. Endo یک قاب ساختاری است که تمامی ماژول ها را محکم در جای خود نگاه می دارد. یک ماژول می تواند هر چیزی از یک پردازنده جدید، صفحه نمایش، صفحه کلید، باتری و یا هر چیزی دیگری که تا به حال ساخته نشده است ، باشد.

بیشتر بدانید: درباره PhoneBloks

بیش از یک سال است که ما در حال کار بر روی پروژه Ara هستیم و به تازگی با دیو هکنز بنیانگذار phonebloks آشنا شده ایم.  از آنجاییکه ما هدف مشترکی را در توسعه یک پلت فرم ماژولار، باز ، قابل سفارشی سازی و قابل استفاده برای تمام مردم دنیا دنبال می کردیم، به همکاری با هم در توسعه فنی آن پرداختیم. ما کار فنی را انجام داده و دیو جامعه پیشتیبان ویژه آن را ساخت. پروژه های باز به این دو مورد در کنار هم نیاز دارند.  به همین سبب در کنار جامعه Phonebloks به کار پرداختیم و آن ها با پرسیدن سوالات مختلف ، ارائه پیشنهادات و همکاری های داوطلبانه،  به ما در پیشبرد این پروژه کمک کردند. در ماه های آتی شروع به ارسال دعوتنامه برای توسعه دهندگان به منظور ساخت ماژول برای زیرساختAra  خواهیم کرد. امیدواریم در زمستان امسال بتوانیم کیت اختصاصی توسعه ماژول (Module Developer Kit) را عرضه کرده و در اختیار توسعه دهندگان قرار دهیم.

گوش به زنگ باشید، مطمئنا خبرهای بیشتری را در ماه های آتی از این پروژه خواهید شنید.

برگرفته از
ARA
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه