آثار هنری الهام بخش فضاهای جدید در بازی «Minecraft»

نویسنده:

۰۲:۱۹:۳۹

فضاهای جدیدی که توسط این موزه در بازی «Minecraft» ساخته شده، «دنیاهای تِیت»(Tate Worlds) نام دارند. در این فضاهای مجازی که بر پایه آثار هنری، نقاشی‌ها و تندیس‌های موجود در موزه تِیت ساخته شده‌اند، به کاربران این امکان داده می‌شود که در آن‌ها به کشف و سیاحت بپردازند و تجربه‌ای نو کسب کنند.
دو اثر هنری با تم «شهرها» که در این بازی فضاهایی بر اساس آن‌ها ساخته شده است، یکی تابلوی «برکه لندن» اثر «آندره دِریان» متعلق به سال 1906، و دیگری تابلوی «روح شهر بی روح» اثر «کریستوفر نِوینسون» و متعلق به سال 1920 هستند که اولی شهر لندن و دومی شهر نیویورک را به تصویر کشیده‌اند.
تم‌های دیگری که فضاهای بعدی بر اساس آن‌ها ساخته می‌شود، «بازی» «ویرانی» و «فانتزی» نام گرفته‌اند و آثار هنرمندانی چون پیتر بلِیک، جان مارتین، کورنلیا پارکر و بسیاری دیگر در این مجموعه می‌گُنجند.
در محیط «دنیاهای تِیت: روح شهر بدون روح» که الهام گرفته از نقاشی نِوینسون نقاش فوتوریست است، کاربران قدم به دنیای پرهیاهوی نیویورک دهه 1920 می‌گذارند، سوار بر تراموا از کنار محله‌های معروف شهر می‌گذرند و سپس همان طور که آسمان خراش‌ها پدیدار می‌شوند، پا به دنیای آینده می‌گذارند.
 به گفته مسئولان این بازی، هم‌چنان که کاربران مشغول سفر در شهر، ساختن یک آسمان خراش، پیوستن به ناهار خوردن کارگران ساختمانی در ارتفاعی خطرناک و عجله برای تماشای یک فیلم هستند، صحنه‌ها و صداهای به یاد ماندنی «دهه بیست پرهیاهو» آن‌ها را همراهی می‌کند.
آثار هنری بعدی که به «دنیاهای تِیت» اضافه خواهند شد شامل «گل میخک، لیلیوم، لیلیوم، رز»(6-1885) اثر جان سینگر سارجنت، «مغاره اسباب بازی فروشی»(1962) اثر پیتر بلیک، «ویرانی پُمپِی و هرکولانیوم»(1822)  اثر جان مارتین و «ماده سرد و تاریک: منظره‌ای ویران شده»(1991) اثر کورنیا پارکر هستند.
کمپانی سازنده بازی «Minecraft» توسط شرکت مایکروسافت در ماه سپتامبر به مبلغ 2.5 میلیارد دلار خریداری شد و یک فیلم انیمیشن نیز بر اساس این بازی در حال ساخت است.

پریا پورمند

 

برگرفته از
Minecraft
لینک کوتاه

دیدگاه