جایگزینی پیکسل به جای کاغذ

نویسنده:

۱۰:۳۵:۱۱

 
زمان آن است که قفسه‌های سنگین کاتالوگ موزه‌ها کنارگذاشته شود. در سال 2009، بنیاد گتی ایماژ و تعدادی از شرکای آن‌ها طرح "کاتالوگ آنلاین" (OSCI)، را در قالب یک فروشگاه رایگان آنلاین از مجموعه موسسات هنری راه اندازی کردند. با اضافه شدن گالری‌های فریر و سکلر از اسمیتسونیان در روز سه‌شنبه، فروشگاه آنلاین سرانجام تکمیل شد.
گروهی از موزه‌ها و نهادهای شرکت کننده شامل موزه جی. پاول گتی، موسسه هنری شیکاگو، گالری هنر فریر و نگارخانه آرتور سکلر اسمیتسونیان، موزه هنر لوس آنجلس، گالری هنر ملی واشنگتن دی سی، موزه هنرهای معاصر سانفرانسیسکو، موزه هنر سیاتل، تیت و مرکز هنری واکر می‌شود.

این گروه به خاطر دسترسی به مجموعه‌های خود در سراسر جها ن برای ایجاد آنچه که بتواند به عنوان یک دانشنامه آنلاین تاریخ هنر مشخص شود، همکاری کرده‌اند. در یک اطلاعیه مطبوعاتی، مدیر بنیاد گتی ایماژ "دبورا مارو" اهمیت این داده‌های پایگاه آنلاین و اهمیت چاپ دیجیتال را توضیح داد "انتشار کاتالوگ مجموعه علمی، بخش مهمی از ماموریت یک موزه است. با این حال حجم چاپ‌ها برای تولید و به روز رسانی پر هزینه  و دشوار هستند. چاپ و نشر دیجیتال، جایگزینی جذاب را ارائه می‌دهد."

پایگاه داده‌ها می‌تواند به عنوان یک منبع عمومی واهداف پژوهشی در دسترس قرار گیرد. کاربران می توانند طیف گسترده‌ای از اطلاعات مانند تصاویر آثار هنری، اطلاعات در مورد تاریخچه حفاظت، و فیلم‌های آموزشی و هم‌چنین به مقالات هنرمندان دسترسی داشته باشند.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
موزه‌های آنلاین
لینک کوتاه

دیدگاه