نقاشی گم شده به نمایش گذاشته می‌شود

نویسنده:

۱۱:۰۰:۴۰

 
به گزارش آرت دیلی، روز گذشته نقاشی که برای مدت طولانی از دست رفته بود، برای نمایش در گالری ملی لندن گذاشته شد. این نقاشی توسط هنرمند اسکاتلندی "سر دیوید ویلکی" (Sir David Wilkie)، تحت عنوان "زن جوان زانو زده بر یک میز نماز" (1813)،  در کنار آثار ترنر، جان کنستابل، توماس گینزبارو و جاشوا رینولدز در معرض نمایش گذاشته شده است.
این امکان به لطف معلم هنر از بیرمنگام، به نام "مارسیا لی" (Marcia Lay) کسب شده است. هنگامی که لی در ماه ژوئن 2012 درگذشت، طبق وصیت نامه‌اش، او یک کمک مالی سخاوتمندانه به گالری ملی می‌دهد؛ یک هدیه که به طور کامل به صندوق خرید نقاشی ویلکی اختصاص داده شده است.

تابلو "زن جوان زانو زده بر یک میز نماز" توسط فروشنده هنر مستقر در لندن به نام "بن الوز" که به محض اینکه نقاشی را از طریق کاتولوگ فروش در نیویورک دید، آن را به عنوان هنر ویلکی شناسایی و کشف کرد. او به آرت دیلی گفت "من آثار ویلکی را به خوبی می‌شناسم، و توانستم فورا تشخیص بدهم که این یک نقاشی با کیفیت بسیار عالی بود، این کشف، فوق‌العاده هیجان‌ انگیز بود."

نقاشی آخرین بار در سال 1872 دیده شد، زمانی که آن را توسط یکی از بستگان ارل اول از Mulgrave برای فروش قرار داده شده بود. اعتقاد بر این است که کودک به تصویر کشیده شده در نقاشی دختر ارل، بانو آگوستا فیپس است، که در سال 1813 در سن 12 سالگی درگذشت (سال کشیده شدن نقاشی).
تابلو "زن جوان زانو زده بر یک میز نماز" ویلکی، دومین اثر هنری اسکاتلند است که برای ورود به مجموعه گالری ملی وارد شده است.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
زن جوان زانو زده بر یک میز نماز
لینک کوتاه

دیدگاه