«1984» جرج اوروِل به فیلم تبدیل می‌شود

نویسنده:

۰۱:۵۳:۳۵

«پل گرین گرَس» کارگردان 59 ساله انگلیسی، کارگردانی کتاب مشهور 1984 جرج اورول را برعهده گرفته است. «اسکات رودین» و «جینا روزِن بلوم» تولید و تهیه کنندگی این فیلم جدید که از طرف شرکت سونی پیکچرز ساخته می‌شود را قبول کرده‌اند و جیمز گراهام، نویسنده نمایشنامه موزیکال «پیدا کردن ناکجاآباد» نیز فیلم نامه «1984» را خواهد نوشت. این که چه کسانی در این فیلم به ایفای نقش خواهند پرداخت، مشخص نشده است.

کتاب 1984 اورول، داستان دنیایی را روایت می‌کند که وجود جنگی مداوم، باعث به وجود آمدن سیستم شنود و نظارت دولتی همیشگی و حاضر در همه جا شده است. این کتاب واژه «برادر بزرگ»(Big Brother) را معرفی کرد و در آن از بین رفتن آزادی‌های فردی و هک کردن تلفن‌ها توسط دولت به صورت گسترده تصویر کشیده شده است.

«مایکل رَدفورد» اقتباسی سینمایی از این کتاب را در سال 1984 به سینماها آورد و «جان هِرت» در نقش وینستون اسمیت در این فیلم به بازی پرداخت.

گرین گرس و اسکات رودین در گذشته با یکدیگر بر روی فیلم «کاپیتان فیلیپس» کار کرده‌اند و به همکاری خود در فیلم جدیدی به نام «ممفیس» که داستان زندگی «مارتین لوتر کینگ» فعال سیاسی را بیان می‌کند، ادامه خواهند داد.
پل گرین گرس همچنین کارگردانی فیلمی جدید از مجموعه «بورن» را بر عهده گرفته که «مت دیمن» نیز باری دیگر در آن بازی خواهد کرد.

 

پریا پورمند
 
برگرفته از
1984
لینک کوتاه

دیدگاه