معرفی اپلیکیشن ویکی‌پدیا برای اندروید

نویسنده:

۰۵:۰۲:۱۷

این اپلیکیشن، اطلاعات و نظرات ارزشمندی را در دستان شما قرار می‌دهد؛ اما آیا با وجود این که به راحتی از طریق گوگل کروم می‌توانیم بر روی اندروید به سایت ویکی‌پدیا دسترسی داشته باشیم، لازم است که اپلیکیشن این سایت را بر روی اندروید نصب کنیم؟

اپلیکیشن‌های ویکی‌پدیای بسیاری در بازار اندروید وجود دارد؛ اما اپلیکیشن درست با تلفظ Wikipedia منتشر شده است. در حین جستجو به نام منتشرکننده یعنی Wikimedia Foundation نیز توجه کنید.

این اپلیکیشن خوب کار می‌کند و بیشتر شبیه نسخه وب ویکی‌پدیا است، اما برای اندازه صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند طراحی شده است.
در واقع این اپلیکیشن همان وب‌سایت ویکی‌پدیا به شکل اپلیکیشن است. شما به میلیون‌ها مقاله دایرة‌المعارفی در چند زبان مختلف و در طرحی مرتب دسترسی دارید که سریع‌تر از نسخه وب این سایت است. در بخش میانی بالای صفحه، یک نوار جستجو قرار دارد. نتایج جستجو نیز به همان شکلی نمایش داده می‌شوند که در وب‌سایت وجود دارد.

اگر تمام این ویژگی‌ها شما را برای نصب اپلیکیشن این وب‌سایت قانع نکرد، توجه داشته باشید که این اپلیکیشن مزایایی نیز به همراه دارد. به عنوان مثال شما در این اپلیکیشن می‌توانید جستجوهای خود را ذخیره کنید. تاریخچه جستجوی شما بر روی گوشی شما ذخیره می‌شود و با استفاده از گوشی‌های مجهز به GPS شما می‌توانید مقالاتی را که راجع به منطقه سکونت شما است، بخوانید.
شاید دوست داشته باشید با استفاده از این اپلیکیشن مقالاتی را به اشتراک بگذارید! شما می‌توانید با استفاده از قابلیت Share این اپلیکیشن، مقالات را به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید مقالات دلخواه خود را به زبان‌های دیگر بخوانید.

این اپلیکیشن با اندروید 2.2 به بعد سازگار است و به صورت رایگان عرضه می‌شود. اگر از ما بپرسید با توجه به قابلیت‌ها و رایگان بودن این اپلیکیشن، بهتر است آن را بر روی گوشی هوشمند یا تبلت خود نصب کنید و به کار ببرید.
 


پریا اقدامی

 
برگرفته از
Wikipedia
لینک کوتاه

دیدگاه