ساخت یک اتومبیل تویوتا شبیه باب اسفنجی!

نویسنده:

۰۶:۵۷:۵۸

این اتومبیل قبل از اکران فیلم جدید باب اسفنجی در 6 فوریه 2015، در سراسر آمریکا سفر خواهد کرد تا این فیلم را تبلیغ کند.
این اتومبیل دومین اتومبیلی است که شرکت تویوتا با ظاهر باب اسفنجی ساخته است. در سال 2013 در نمایشگاه اتومبیل SEMA، یک نسخه از اتومبیل Highlander مدل 2014 با ظاهری شبیه باب اسفنجی به نمایش گذاشته شد.

با این حال، این روش تبلیغی برای تویوتا نیز بسیار مناسب است، زیرا توجه خانواده‌هایی که دارای فرزندان کوچک هستند، به این اتومبیل جلب می‌شود و در نهایت احتمالاً یک اتومبیل Sienna می‌خرند.
هر قدر هم شرکت تویوتا بگوید در زیر ظاهر باب اسفنجی یک اتومبیل Sienna قرار دارد، با دیدن این اتومبیل به سختی می‌توان مدل اتومبیل را تشخیص داد.

داخل این باب اسفنجی نیز در دو رنگ زرد و آبی طراحی شده است تا با رنگ بدن باب اسفنجی و رنگ دریا هماهنگی داشته باشد. همچنین یک حباب‌ساز بزرگ بر روی سقف وجود دارد که تحت عنوان Superhero Incredibubble معرفی می‌شود و تنها کارش ساختن حباب‌های واقعی است.

فکر می‌کنید ظاهر بیرونی این اتومبیل عجیب و جالب است؟ پس با دیدن داخل آن شگفت‌زده خواهید شد. اولین چیز عجیب، یک سکان کشتی آبی رنگ است که جایگزین فرمان اتومبیل شده است. بیشتر بخش‌های اتاقک، از جمله داشبورد، پنل‌های در، ستون‌ها و سقف با همان رنگ آبی دریا پوشانده شده‌اند. کف اتاقک طوری طراحی شده که حس شن را القاء کند.
این اتومبیل یک موتور 3.5 لیتری V6 دارد که حدود 266 اسب بخار توان تولید کرده و گشتاورش 245 پوند بر فوت است. این اتومبیل دیفرانسیل جلو بوده و 6 دنده اتوماتیک دارد.

اما آیا می‌توان با این اتومبیل رانندگی کرد؟ من حدس می‌زنم بخش فرمان را می‌توان با یک فرمان معمولی تعویض کرد. در بخش شیشه جلو نیز احتمالاً چشم‌های باب اسفنجی جابه‌جا می‌شوند تا بتوانید جاده را ببینید.

بهتر است رانندگی با این اتومبیل باب اسفنجی را امتحان نکنید و آن را به عنوان یک تبلیغ در نظر بگیرید.
  
پریا اقدامی
برگرفته از
Toyota Sienna
لینک کوتاه

دیدگاه