تقاضای سامسونگ برای ممنوعیت فروش محصولات NVIDIA به دلیل نقض پتنتها

نویسنده:

۰۱:۲۲:۲۹


سامسونگ در یک دادخواست قضایی روز جمعه از کمیته تجارت بین‌المللی آمریکا خواست تا فروش چیپ‌های گرافیک NVIDIA در این کشور را ممنوع اعلام کند. زیرا معتقد است که این شرکت به دارایی معنوی سامسونگ تجاوز نموده است. البته در اینجا هم همان داستان جنگ قضایی با اپل تکرار می‌شود. سامسونگ اولین نفری نیست که ماشه را می‌کشد. بلکه انویدیا بود که نبرد در این زمینه را آغاز کرد و سامسونگ هم با حمله‌ای متقابل به آن جواب داده است.
 
در ماه سپتامبر انویدیا بر علیه سامسونگ و کوالکام دادخواستی ارائه داده و تقاضای غرامت کرد. زیرا معتقد بود این شرکتها بیش از ۷ پتنت متعلق به انویدیا را نادیده گرفته و از آن سواستفاده کرده اند. در آن زمان انویدیا از دادگاه درخواست کرد که نه تنها به این پرونده رسیدگی کند، بلکه همزمان با جبران خسارت این شرکت، فروش برخی محصولات رقبا در آمریکا را ممنوع اعلام کند.
 
در لیست سیاه درخواستی انویدیا نام بسیاری از موبایلها و تبلتها سامسونگ، همچون گلکسی نوت ۴، گلکسی اس ۵ و گلکسی تب اس به چشم می‌خورد. در ماه اکتبر کمیسیون تجارت بین الملل ایالات متحده بدون تایید ادعای انویدیا اعلام کرد که این موضوع در دست بررسی است.
 
و سامسونگ هم در پاسخ به این حرکت، درخواست مشابهی را مطرح کرده و  نه تنها انویدیا را هدف قرار داده، بلکه شرکتهایی چون ZOTAC، مد کتز، OUYA و ویکیپد هم در این شکایت درگیر خواهند بود. البته سامسونگ تصمیم گرفته تا زمان نهایی شدن درخواست، تایید و اجرایی شدن آن  لیست کامل شرکتها  و محصولات مورد نظرش را افشا نکند.
 
علاوه بر این در اوایل ماه جاری میلادی سامسونگ درخواست رسیدگی به پتنتی را ثبت کرد که در آن مدعی است تبلت شیلد انویدیا و برخی محصولات دیگر مرتبط با این شرکت بیش از ۸ پتنت سامسونگ را نقض کرده‌اند. 
 
سامسونگ همچنین مدعی است که انویدیا در تبلیغ تبلت شیلد به دروغ متوسل شده و آن را صاحب سریعترین پردازنده موبایل دنیا خوانده است. در حالی که برخی سنجش ها نشان می‌دهد پردازنده Exynos 5433 سامسونگ سریعتر است. البته انویدیا هم در مقابل برخی بنچ‌مارکهای مطرح را برای تایید ادعای خود رو کرد. و این داستان همچنان ادامه دارد.
 

عباس واحدی
 
 

برگرفته از
شکایت
لینک کوتاه

دیدگاه