مدرن سازی ساختمان متروکه اسکاتلند

نویسنده:

۰۲:۳۱:۵۰

 

این ساختمان که توسط "اندی مک میلان" (Andy MacMillan) و "آی اس آی مچتاین" (Isi Metzstein) طراحی شده و برنده مدال طلا سلطنتی RIBA در سال 1969 شد. اما این مجموعه معروف با شهرت جهانی، به نام "سنت پیتر" در ایالت Kilmahew واقع و برای بیش از 25 سال رها شده بود. در حال حاضر برنامه برای احیا کردن این آیکون معماری و چشم انداز اطراف آن برای ایجاد یک هنر منحصر به فرد، میراث و منابع آموزشی در غرب اسکاتلند در جریان است.

رهبری برنامه توسط خیریه هنر عمومی  NVA گلاسکو انجام شده، و پیشنهادات حمایت مالی و سیاسی در سطح بالا به دست آورده و برنامه به خوبی در حال پیشرفت است. این پروژه دارای بیش از 5 میلیون پوند سرمایه گذاری خصوصی و دولتی در محل، و برای حمایت از آثار این مرکز و هم‌چنین اولین برنامه فعالیت پنج ساله خود می‌باشد.

NVA اعلام کرد که انتصاب و همکاری با یک تیم طراحی برای برداشتن گام‌های بعدی رو به جلو در تحقق این طرح بلند پروازانه پویا است. گروه معماری "Avanti Architects" لندن و معماران شیوه‌های معاصر " ERZ Landscape Architects" و گروه معماری "NORD"، تمام تجربه و تخصص لازم در احیای نوآورانه ساختمان رها شده و مناظر اطراف آن را دارند.

اقدامات لازم برای به ثمر رساندن سنت پیتر چند سال طول خواهد کشید، اما در هر مرحله تحول در ارزش منطقه از وضعیت فعلی آن مشخص خواهد بود. تفاوت‌های قابل توجهی در توسعه این بنا صورت خواهد گرفت، اما ظاهر و زمین‌های فعلی ساختمان سنت پیتر به عنوان الهام بخش در تغییرات آن استفاده خواهد شد.

یاسمن فراهانی فرد
 

 

برگرفته از
ساختمان متروکه اسکاتلند
لینک کوتاه