فروش خیره کننده «Interstellar» در چین و کره جنوبی

نویسنده:

۰۶:۳۷:۲۳

فروش جهانی «اینتراستلار»(Interstellar) فیلم جدید کریستوفر نولان از مرز 450 میلیون دلار گذشت. نمایش این فیلم تنها در سینماهای بین المللی 329 میلیون نصیب استودیو برادران وارنر و پارامونت کرده است. در این فیلم متیو مک کاناهی بازیگر برنده اسکار، و آن هاتاوی به ایفای نقش می‌پردازند.

در تعطیلات این آخر هفته، این فیلم فضایی-حماسی با وجود رقیبی چون قسمت اول «The Hunger Games: Mockingjay» فروشی معادل 70 میلیون دلار داشت. فیلم «The Hunger Games: Mockingjay» با فروش افتتاحیه 152 میلیون دلار در جهان و فروش کلی 275 میلیون دلار، به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال 2014 تبدیل شده است.

فروش خانگی 123 میلیون دلاری «The Hunger Games: Mockingjay»، آن را به پرفروش‌ترین فیلم سال 2014 آمریکا تبدیل کرده ولی با این حال فروش افتتاحیه این فیلم، کمتر از دو فیلم قبلی مجموعه «The Hunger Games» بوده است. جنیفر لارنس، لیام همزورت و جاش هاچرسن باری دیگر در نقش‌های قبلی خود(کتنس، گیل و پیتا) در این فیلم حضور دارند.

فیلم «اینتراستلار» در این آخر هفته نیز شماره 1 جدول باکس آفیس چین باقی ماند و بعد از فیلم «Pacific Rim» به دومین فیلم پرفروش کمپانی وارنر در چین تبدیل شده است.
در کره جنوبی، فیلم «اینتراستلار» با فروش 50.5 میلیون دلار، فیلم دیگر کریستوفر نولان «شوالیه سیاه برمی‌خیزد» را کنار زد تا به پرفروش‌ترین فیلم کمپانی برادران وارنر در این کشور تبدیل شود.
با وجود دو فیلم «اینتراستلار» و «The Hunger Games: Mockingjay» که فروش باکس آفیس را از آن خود کرده‌اند، فیلم‌های دیگر فروش متوسطی داشتند.
فیلم «Fury» با حضور برد پیت، در جهان فروشی معادل 74 میلیون دلار داشت و فروش کلی این فیلم را به 153.6 میلیون دلار رساند.

فیلم انیمیشن جدید کمپانی والت دیسنی «Big Hero 6» نیز با اکران در 23 کشور، فروشی 185.2 میلیون دلاری داشته و در فیلیپین، اندونزی و ویتنام به پرفروش‌ترین فیلم خارجی تبدیل شده است.

پریا پورمند
 
برگرفته از
Interstellar
لینک کوتاه

دیدگاه