پل مک کارتنی به دنیای واقعیت مجازی می‌پیوندد

نویسنده:

۱۲:۱۷:۵۴

 پل مک کارتنی اپلیکیشنی رایگان و جدید برای تماشای یکی از کنسرت‌های اخیرش با اجرای آهنگ‌های گروه بیتلز به صورت سه بعدی منتشر کرده، که برای دیدن می‌توان آن از عینک‌های دست ساز خانگی استفاده کرد.

شرکت فیلم‌سازی واقعیت مجازی «جونت» کنسرت اخیر او در پارک «کَندِل استیک» سان فرانسیسکو «Live and Let Die» را به صورت سه بعدی ضبط کرده‌ و در دسترس قرار داده است. کاربران می‌توانند با دانلود این اپلیکیشن رایگان تمامی اجرا را تماشا کرده و با چرخاندن سر خود دور صحنه حرکت کنند.
این فیلم با استفاده از یک دوربین سه بعدی فیلم برداری شده است. دوربین‌های سه بعدی جعبه‌های کوچکی هستند که لنز‌های دوربین در همه طرف آن‌ها نصب شده است. فیلم خام گرفته شده توسط این دوربین‌ها توسط کامپیوتر ادیت شده و به یک فیلم سه بعدی تبدیل می‌شود.

برای تماشای این اجرا، کاربران باید ابتدا این اپلیکیشن رایگان را بر روی یک دستگاه آندروید یا تلفن هوشمند دانلود کنند، و سپس با استفاده از «Google Cardboard» به تماشای آن بپردازند. «Google Cardboard» عینک‌های واقعیت مجازی هستند که می‌توان آن‌ها را با هزینه کم و به سادگی در خانه ساخت یا به صورت آنلاین سفارش داد.
به گفته شرکت سازنده این اپ، نسخه اوکولوس ریفت این اپلیکیشن به زودی برای مک و ویندوز هم به بازار عرضه خواهد شد.

کمپانی فیلم‌سازی «جونت» پیش بینی می‌کند که فیلم‌های واقعیت مجازی می‌توانند به سرعت محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کنند. یکی از مدیران این شرکت می‌گوید: "این ایده که شما می‌توانید خود را به مکانی دیگر در زمان و دنیای واقعی منتقل کنید و چیزی را از دریچه چشم فرد دیگری ببینید، تجربه بسیار خاصی است. فیلم‌های سه بعدی نوع جدیدی از رسانه هستند و کارگردانان باید از آن استفاده کنند."

پریا پورمند

برگرفته از
پل مک‌کارتنی
لینک کوتاه

دیدگاه