عرضه کنسول بازی Alienware Alpha

نویسنده:

۱۲:۲۵:۵۶

حدود یک سال پیش زمانی که کانسپت Steam Machine شرکت Valve معرفی شد، سروصدای زیادی به پا کرد؛ اما تأخیر در زمان عرضه آن باعث شد که بیشتر طرفداران هیجان خود را از دست بدهند.
 اما شرکت Dell منتظر فرارسیدن سال جدید نمانده و کنسول بازی کامپیوتری خود را ارائه کرده است. این کنسول بازی که Alienware Alpha نام دارد، در حال حاضر به فروش گذاشته شده و در واقع یک Stream Machine غیررسمی محسوب می‌شود. این کنسول در چهار مدل عرضه می‌شود که بین 550 الی 900 دلار قیمت دارند.

ارزان‌ترین مدل از یک پردازشگر دو هسته‌ای اینتل مدل Core i3-4130T با سرعت 2.9GHz بهره می‌برد که 4 گیگابایت رم، یک کارت گرافیک Nvidia GeForce GTX 860M با 2 گیگابایت حافظه و 500 گیگابایت هارد دارد. گران‌ترین مدل نیز از یک پردازشگر چهار هسته‌ای اینتل مدل i7-4765T با سرعت 3GHz بهره می‌برد و 8 گیگابایت رم، همان کارت گرافیک و 2 ترابایت حافظه داخلی دارد.
متأسفانه با توجه به کارت گرافیک 860M، خریداران نمی‌توانند جدیدترین بازی‌هایی را که تنظیمات گرافیکی بالایی دارند، اجرا کنند.

تمام دستگاه‌ها از ویندوز 8.1 برخوردارند، اما از آنچه Alpha-UI نامیده می‌شود نیز بهره می‌برند؛ Alpha-UI یک واسط کاربری مختص بازی است که دسترسی به حالت Steam Big Picture را آسان می‌کند. همچنین یک دسته ایکس‌باکس 360 به عنوان دسته این کنسول‌ بازی ارائه می‌شود؛ زیرا دسته Steam Controller نیز با تأخیر ارائه خواهد شد.
همان‌طور که گفتیم، در حال حاضر این دستگاه‌ها در بازار وجود دارند و شما می‌توانید یا از فروشگاه تهیه کنید یا به صورت آنلاین سفارش دهید.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Alienware Alpha
لینک کوتاه

دیدگاه