هنر آفریقایی-آمریکایی

نویسنده:

۰۳:۲۳:۱۲

 
با توجه به نیویورک تایمز، 57 قطعه توسط بنیاد "Souls Grown Deep" به موزه هنر متروپولیتن نیویورک اهدا شد. هدیه شامل 20 محصول چهل تکه توسط دوزندگان "Gee's Bend"، جمعی از زنان در مناطق روستایی آلاباما است که طرح ترکیبی انتزاعی آنان، از ریشه‌های هنر قبل از جنگ در جنوب را روایت می‌کند.

دیگر هنرمندان در مجموعه شامل لونی هولی، نلی مائه روو، جو مینتر، و تورنتون دایل، نقاش خود آموخته و مجسمه ساز می‌شود که با توجه به استفاده او از اشیا مسلما به مهم‌ترین هنرمند محلی که تاکنون در موزه به نمایش گذاشته شده، تبدیل خواهد شد. مدیر تایمز "توماس پی. کمپبل" (Thomas P. Campbell) گفت "این بیان بسیار عمیق و بافتی از تجربه آفریقایی-آمریکایی در طول زمان پیچیده در تاریخ این کشور را تجسم می‌کند و یک نقطه عطفی در تکامل موزه هنر متروپولیتن می‌باشد."

علاوه بر این هدایا، اخیرا منابع هنر مدرن موزه، هدیه‌ دیگری نیز دریافت کرده است. در سال گذشته قسمت هنر مدرن موزه با اهداهای زیادی توسط "لئونارد لادر" (Leonard Lauder) از نقاشی کوبیسم تقویت شده است. به احتمال زیاد تا سال 2020، زمانی که 150 ساله می‌شود، گالری مدرن و معاصر آن به یک طراحی مجدد نیاز دارد.

هنوز هیچ سخنی در مورد نمایشگاه انفرادی از آثار اهدایی لادر گفته نشده، اما در حال حاضر موزه اعلام کرده که در حال برنامه ریزی یک نمایشگاه از آثار و هدایای مجموعه برای پاییز 2016 است.

یاسمن فراهانی فرد
 

 

برگرفته از
موزه
لینک کوتاه

دیدگاه