آتش‌سوزی‌های مشکوک و عمدی

نویسنده:

۰۴:۰۶:۴۲


 

یک خبر بد دیگر برای طرفداران پروژه هایدلبرگ دیترویت:
پروژه هنری در فضای باز که یک ردیف از خانه‌های رها شده دیترویت را به تاسیسات رنگارنگ هنری از طریق رنگ و مونتاژ اشیا تبدیل کرده است، قربانی حمله آتش سوزی مشکوک دیگری شد. این دوازدهمین حمله آتش سوزی در 18 ماه گذشته بوده است.

این پروژه توسط "تری گایتون" (Tyree Guyton) در سال 1986، برای کمک به احیای شهر و به منظور قدرت و زندگی تازه دادن به آن آغاز شده بود. بنابراین این ساختمان‌های رنگی با هدف جلوگیری از پوسیدگی و زوال شهری، تحت عنوان "پروژه هایدلبرگ" تبدیل به یک پناهگاه برای هنرمندان شد.

در طول دهه 1990، شهر چند بنای هایدلبرگ را با خاک یکسان کرد. در حال حاضر نیز با وجود تلاش برای راه اندازی دوربین مدار بسته و نظارت‌ها در محل،‌ این پروژه با چهره جدید و ناشناسی، مورد تهدید قرار گرفته است. این منطقه، به تازگی به چشم انداز سالانه زمین‌های در معرض خطر بنیاد فرهنگی اضافه شد، یک لیست از مناطق هنری که در معرض خطر قرار دارند.

جدید‌ترین حمله یک آتش سوزی بود که شنبه شب "خانه تاکسی" در کوه الیوت در انتهای خیابان هایدلبرگ را مورد هدف قرار داد. خوشبختانه، تنها قسمت پشتی خانه آسیب دیده بود و آتش نشانی قادر به کنترل و خاموش کردن شعله‌های آتش، به کمک باران اخیر که ساختارهای چوبی آن را مرطوب کرده بود، شد. این آتش تقریبا یک سال پس از دوره یک ماهه می‌آید که چهار ملک هایدلبرگ را به طور کامل سوزاند.
سازمان دهندگان پروژه در بیانیه‌ای منتشر کردند "ما یک چیز را بهتر از همیشه می‌دانیم و آن اینکه که یک دیدگاه و ایده را نمی‌توان سوزاند."

یاسمن فراهانی فرد
 

 
 

برگرفته از
آتش‌سوزی‌
لینک کوتاه

دیدگاه