2016 Ford Explorer به صورت خودکار پارک می‌کند!

نویسنده:

۰۶:۵۹:۱۶

2016 Ford Explorer جدید با تغییرات شگفت‌انگیز در سبک، در نمایشگاه LA Auto Show به نمایش گذاشته شد. به‌روزرسانی این اتومبیل، یک موتور چهار سیلندر EcoBoost به همراه داشته است.
نسل قبلی این اتومبیل از یک موتور 2.0 لیتری EcoBoost برخوردار بود که توسط یک موتور 2.3 لیتری EcoBoost جایگزین شده است و شرکت فورد ادعا می‌کند این موتور توان و گشتاور بیشتری دارد.

این شرکت می‌گوید موتور جدید این اتومبیل حداقل 270 اسب بخار توان و حداقل 300 پوند بر فوت گشتاور دارد. استفاده از کلمه حداقل بدین معنی است که عملکرد و کارایی نهایی این اتومبیل هنوز نهایی نشده است.

همچنین گزینه‌های موتور 3.5 لیتری V6 و موتور 3.5 لیتری V6 EcoBoost را نیز می‌توانید برای این اتومبیل سفارش دهید.

همچنین شرکت فورد در این اتومبیل از فناوری دستیار پارک راننده بهره گرفته است. دوربین‌های موجود در عقب و جلوی این شاسی‌بلند، از لنزهای وایدی برخوردار بوده و ابزارهای شوینده‌ای‌ دارند تا خاک و برف را از روی دوربین پاک کند. سیستم پارک خودکار فورد می‌تواند به صورت خودکار این شاسی‌بلند را تنها با لمس یک دکمه پارک کند. این سیستم از پارک دوبل و پارک عمودی نیز پشتیبانی می‌کند. حتی این سیستم یک دستیار خارج شدن از پارک نیز دارد که به راننده کمک می‌کند تا اتومبیل را به صورت نیمه‌خودکار از محل پارک خارج کند.

سیستم باز و بسته شدن خودکار در صندوق‌عقب برای اولین بار در این اتومبیل به کار رفته است. این سیستم با ضربه پا زیر سپر عقب فعال می‌شود. در نتیجه زمانی که دستتان پر است، می‌توانید به راحتی با کمک پاهایتان در صندوق‌عقب را باز و بسته کنید.

این اتومبیل تابستان سال آینده در بازار عرضه خواهد شد.پریا اقدامی

 
برگرفته از
Ford Explorer
لینک کوتاه

دیدگاه