ابزار امنیتی تازه گوگل برای غیرفعال کردن اکانت روی ابزارهای مشکوک

نویسنده:

۱۱:۵۱:۵۳

اما چندان ساده نیست که بخواهیم همیشه لیستی از ابزارهای مورد استفاده داشته باشیم و اینکه اکانت گوگل روی کدام یک هنوز باز باقی مانده است. اما گوگل بالاخره برای این مشکل هم راه حلی ارائه کرده است. به لطف جدیدترین ابزار امنیتی این شرکت شما می‌توانید لیستی از تمامی دستگاه‌هایی که به اکانت‌ گوگل‌تان دسترسی دارند، در اختیار داشته باشید.
 
برای این کار، به بخش تنظیمات اکانت تمام کاربران، گزینه Devices and Activity dashboard اضافه شده است. در اینجا شما می‌توانید هر دستگاهی را که نباید چنین دسترسی داشته باشد، از لیست حذف کرده یا رمزعبور اکانت تان را تغییر دهید.
 
اگر در این صفحه متوجه هر گونه فعالیت مشکوکی شدید، یا دستگاهی را مشاهده کردید که آن را نمی‌شناسید، بهتر است سریعا از لینک Secure your account استفاده کرده و تنظیمات امنیتی اکانت‌تان را تغییر دهید.

 

برای مثال من در اکانت گوگل اصلی خودم دسترسی یک کامپیوتر ویندوزی از اصفهان را مشاهده کردم که پس از چندی محل دسترسی آن به کرمان تغییر یافت. در حالی که من اصلا از ویندوز استفاده نمی کنم. اینگونه دسترسی‌ها البته ممکن است از طریق برخی فیلتر‌شکنها شبیه‌سازی شده باشد. اما به هر حال کار از محکم کاری عیب نمی‌کند و در کنار تغییر رمز‌عبور در بازه‌های سه ماهه، بهتر است که در هنگام مشاهده این دسترسی‌های مشکوک هم تنظیمات امنیتی اکانت‌تان را تغییر دهید.

 

عباس واحدی
 

برگرفته از
ابزار امنیتی گوگل
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “ابزار امنیتی تازه گوگل برای غیرفعال کردن اکانت روی ابزارهای مشکوک”