معرفی اپلیکیشن Google Translate برای اندروید

نویسنده:

۱۱:۵۲:۰۵

اگر به دنبال اپلیکیشنی قدرتمند برای مسافرت به یک کشور خارجی هستید که زبانش انگلیسی نیست و اینترنت مطمئنی هم ندارد، به دنبال یک مترجم خوب باشید. در غیر اینصورت از این اپلیکیشن استفاده کنید.

سریع، قدرتمند و آسان
با انتخاب زبان مقصد و مبدأ شروع کنید. در پایین صفحه یک تا سه آیکون می‌بینید که نشان‌دهنده سه مدل متنی، صوتی و دوربین است. این سه آیکون به نسبت زبانی که انتخاب می‌کنید، نمایش داده می‌شوند. این اپلیکیشن لغات و عبارت‌ها را سریع ترجمه می‌کند و نسبت به نسخه وب، یک ثانیه سریع‌تر است.

این اپلیکیشن را می‌توان از طریق متن، صوت و تصویر به کار برد. برای متن می‌توانید یا تایپ کنید یا از جایی متن‌ها را وارد برنامه کنید. حالت ترجمه متن بسیار سریع‌تر و قابل‌اعتمادتر است.
حالت صوتی زمان زیادی نیاز دارد و به اندازه حالت متنی قابل‌اعتماد نیست. زمانی که کلمات را در اتاقی ساکت بگویید، آن‌ها را می‌فهمد و سریع ترجمه می‌کند.
ویژگی شناسایی تصویری حروف به شما اجازه می‌دهد تا تصاویری از متن را تهیه کنید. سپس می‌توانید با انگشت به کلماتی که می‌خواهید اشاره کنید تا ترجمه شوند. این ویژگی هنوز کمی بدساخت است. این ویژگی تنها برای زبان‌های دارای حروف الفبای جدا از هم کار می‌کند، در نتیجه زبان‌هایی مانند ژاپنی و فارسی در این ویژگی فعال نیستند.

اپلیکیشن Google Translate یک اپلیکیشن مناسب برای رفع نیازهای فوری ترجمه است، مانند زمانی که می‌خواهید تنها چند کلمه یا جمله را ترجمه کنید.

پریا اقدامی
 

 
برگرفته از
Google Translate
لینک کوتاه

دیدگاه