«باغ» فریدا کالو به نیویورک می‌رود

نویسنده:

۰۳:۳۵:۱۲

 
باغ گیاه شناسی نیویورک (NYBG) اعلام کرده است که نمایشگاه جدید خود را تحت عنوان "فریدا کالو: هنر، باغ، زندگی" درماه مه 2015 بازگشایی خواهد کرد. این نمایشگاه با تمرکز بر روی رابطه هنرمند با طبیعت است و این اولین نمایشگاه انفرادی از کار کالو در شهر نیویورک پس از 25 سال خواهد بود. هم‌چنین این اولین نمایشگاه به تمرکز و علاقه او به طور کامل به جهان طبیعی است.

علاوه بر این، برنامه شامل ده اثر از طرح‌ها و نقاشی‌های کالو می‌شود و برنامه "برانکس" استودیو و باغ‌های سرسبز او را در "خانه آبی" (Casa Azul) در مکزیک از نو خلق خواهد کرد. این نمایشگاه با حمایت مالی "Bloomberg Philanthropie" انجام خواهد شد و توجه مهمانان را با یک نگاه دقیق دوباره به "خانه آبی"، و هم‌چنین به تصویر کشیدن گیاهان خاص به عنوان الهام بخش کالو، در طراحی و نقاشی‌های او معطوف خواهد کرد.

NYBG به مطبوعات توضیح داد "بسیاری از پرتره‌های او از ترکیب گیاهان و دیگر مواد آلی به تصویر کشیده شده است. در نقاشی‌های طبیعت بی‌جان، او انواع میوه‌های مکزیکی و گل در کنار حیوانات، هنر مردمی مکزیک و اشیا پیش کلمبیایی را منقوش کرده است. حضور گیاهان و طبیعت در آثار کالو، در کل گستره سا‌ل‌های کار نقاشی او می‌گنجد. اما بیشترین تعهد او به ژانر طبیعت بی‌جان در طول دهه‌های 1940 و 1950، به خصوص زمانی که سلامتی خود را از دست داده بود، به طور فزاینده‌ای به خانه و باغش محدود شد."

یاسمن فراهانی فرد

 

برگرفته از
باغ
لینک کوتاه

دیدگاه