۲۰۰۰۰ یورو جریمه برای گردشگر کولوسئوم رم

نویسنده:

۰۳:۳۹:۰۵

 
به گزارش گاردین، یک شهروند روسی به خاطر کنده کاری یک حرف بر روی دیوار کولوسئوم رم به مبلغ 20000 یورو جریمه شد. این گردشگر 42 ساله با برداشتن یک سنگ از زمین و حک کردن یک حرف "K" در حدود 25 سانتی‌متر بر روی دیوار، ابتدا توسط یک نگهبان شناسایی شد و پس از آن توسط پلیس دستگیر شد. او علاوه بر جریمه نقدی، به چهار ماه حبس تعلیقی نیز محکوم شد.

به گزارش آژانس خبری ایتالیایی ANSA، نقاشی‌های دیواری در طبقه همکف از ساختار 2000 ساله قرار دارد، در نزدیکی منطقه‌ای که در آن آثار در حال مرمت هستند. کولوسئوم در حال دریافت 25 میلیون یورو جهت نوسازی است. مدیر کولوسئوم، "روزلا ریآ" (Rossella Rea) در حالی که این جریمه عظیم را توجیه می‌کرد، که قطعا موجب خواهد شد مردم قبل از چنین کاری دوباره فکر کنند، گفت "شما نمی‌توانید بر روی دیوار تاریخی یادگاری بنویسید، این حرکت مطلقا ممنوع است".

در پاسخ به شایعات مبنی بر این که بازدید کنندگان به بنای تاریخی رومی حمله کرده‌اند، ریآ استدلال کرد که، از میان شش میلیون بازدید کننده سالانه به کولوسئوم، تنها پنج نفر از آنان در سال جاری توسط پلیس برای خط خطی کردن بر روی دیوار آن متوقف شده‌اند. این افراد شامل یک شهروند استرالیایی و پسرش، یک نوجوان از برزیل، و دیگری از کانادا می‌شدند.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
جریمه
لینک کوتاه

دیدگاه