«لوئیس بالتز» عکاس توپوگرافی درگذشت

نویسنده:

۰۳:۴۳:۰۴

 
به گزارش واشنگتن پست، "لوئیس بالتز" (Lewis Baltz)، یک عکاس مناظر آمریکایی که به رهبری جنبش جدید توپوگرافی از اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970 کمک کرد، در تاریخ 23 نوامبر 2014 درگذشت. او در سن 69 سالگی، از یک بیماری طولانی که از مدت‌ها پیش مبتلا شده بود، رنج می‌برد. بالتز از طریق عکاسی طبیعت به تعریف و گسترش آن کمک کرد.

او یکی از گروه عکاسانی بود که در برگزاری نمایشگاه "توپوگرافی جدید: عکس‌های تغییرات انسان‌ها در طبیعت" در جورج ایستمن هاوس در روچستر، نیویورک در سال 1975 کمک کرده بود.
در آن زمان فارغ‌التحصیلانی از مدرسه "Hudson Valley school" عمده ارائه عکس‌های آن‌ها از مناظر، توصیفاتی از آمریکایی سنتی و دیدگاه‌های پایین و ساده و حداقلی از کشور را نشان می‌داد. بالتز در نیوپورت بیچ در جنوب کالیفرنیا در سال 1945 متولد شده است، در رشته هنرهای زیبا از موسسه هنر سان فرانسیسکو در سال 1969، تحصیلات خود را به پایان رساند و تحصیلات تکمیلی را در MFA سال 1971 از مدرسه کلرمونت، کالیفرنیا دریافت کرد. او تا سال 2002 در دانشکده اروپایی در "ساس فی" سوئیس به تدریس عکاسی مشغول بود.

عکاسی بالتز اغلب به بررسی پراکندگی مراکز شهری در حومه شهر، و تاثیر انسان در مناظر طبیعی از طریق معماری به عنوان عنصری راکد مانند پارکینگ‌ها، کارخانه‌ها، و دفاتر می‌پرداخت. اجتناب گرایشات او به خیال بافی و یا استفاده از عناصر خیالی و شاعرانه برای زیبا و پربار کردن عکس‌هایش، او را به عکاسی از معماری‌های پیش پا افتاده، ویرانی و تخریب سوق داد. بالتز شاید برای کار سال 1984 خود تحت عنوان "پارک صنعتی جدید، نوادا، سن کوئنتین" و "Candlestick Point" شناخته شده باشد.

یاسمن فراهانی فرد
 
 

برگرفته از
لوئیس بالتز
لینک کوتاه

دیدگاه