آیا تا به حال یک اثر هنری را له کرده‌اید؟

نویسنده:

۰۴:۱۸:۰۲

 
طبق گزارش آرت نت از یک شاهد عینی در طول نمایش پیش از فروش خانه حراج ساتبی در نیویورک، پای یک دانشجوی موسسه هنر ساتبی به طور تصادفی با یکی از خرچنگ‌های آی ویوی، "He Xie" برخورد کرده و آن را درهم شکست. 

کسی که این برخورد را دیده بود به آرت نت گفت دانشجوی مورد نظر هنگامی که مشغول عکس گرفتن بوده و به آرامی به عقب می‌رفته پایش با خرچنگ برخورد کرده است. پس از سوال در مورد این خبر از سخنگوی خانه حراج، او داستان را نه تایید کرد و نه تکذیب.

سه‌شنبه گذشته آخرین قیمت این کار "He Xie" که از 2500 سخت پوست به صورت یک توده گرد و خیلی ظریف درست شده است، 605000 دلار برآورد شده بود، اما با این خبر قیمت آن به کمتر از 600000 دلار رسید. برخورد ناخواسته زن جوان با اثر هنری آی ویوی "He Xie" آن را شبیه اثری با عنوان "پرتره راس در LA" از "فلیکس گونزالس-تورس" (Felix Gonzalez-Torres) کرده که متشکل از تپه‌ای از آب نبات بسته بندی شده با وزن 175 پوند (معادل 79 کیلوگرم) است.

اما بر خلاف آب نبات، این‌ها خرچنگ هستند. با محاسبات ریاضی هر کدام 242 دلار ارزش دارد. طبق گفته سخنگوی ساتبی، خوشبختانه برای جبران این حادثه، می‌توان برای مالک جدید از خرچنگ اضافی استفاده کرد.

یاسمن فراهانی فرد

 

برگرفته از
یک اثر هنری
لینک کوتاه

دیدگاه