برنامه تازه سونی: تلویزیون و تلفن‌هوشمند کمتر، پلی‌استیشنهای بیشتر

نویسنده:

۰۷:۰۵:۳۲

در آخرین گزارش مالی سونی کاملا مشخص است که بخش موبایل این شرکت یک تنه توانسته سود عظیم حاصل از پلی استیشن ۴ را به نابودی بکشاند. در کنفرانس تازه سرمایه‌گذاران، هیروکی تاتاکی مدیرعامل سونی به حضار اعلام کرد شرکت برنامه سه ساله جدیدی را برای حل مشکلات فعلی به اجرا در خواهد آورد.  و این برنامه احتمالا یک روال کاری کاملا ساده خواهد بود:  تولید کمتر تلویزیون و تلفن‌هوشمند.

به گزارش رویترز این برنامه در حقیقت پاسخی به پیش‌بینی‌های تحلیل‌گران در خصوص ضرر ۱.۷ میلیارد دلاری پیش روی بخش موبایل این شرکت در گزارش مالی مارس آینده است. این استراتژی جدید قرار است بر تعطیلی برخی برنامه‌های تولید تمرکز داشته باشد تا توان رقابت شرکت در مقابله با رقبا و تصاحب سهم بازار را افزایش دهد. و تمرکز کاری را بر زمینه‌هایی بگذارد که توان سوددهی بالایی دارند. حتی اگر سهم بازار کمتری را به خود اختصاص می‌دهند.

البته این تنها تصمیم‌گیری از این دست در بازار تکنولوژی دنیا نیست. سامسونگ هم چندی پیش اعلام کرد از سال ۲۰۱۵ تنوع تلفن‌های هوشمندش را کاهش خواهد داد،  تا اندکی بر مشکلات بخش موبایل دردسرساز خویش فایق آید. گزارش رویتر اشاره می‌کند که سونی هم به دنبال یک بازسازماندهی بزرگ در بازوی موبایلی‌اش است. البته جزئیات بیشتر این بازسازی سازمانی تا اوایل ۲۰۱۵ منتشر نخواهند شد. اکنون مشخص شده بخشی از این برنامه مدیریتی تازه، قطع حمایت مالی از پروژه FIFA خواهد بود. همین حرکت باعث صرفه‌جویی ۲۸۰ میلیون دلاری خواهد شد.

علاوه بر این، سونی برای کاهش ضرر امیدوار است با تزریق سرمایه بیشتر به بخش بازی‌های خود، سود مناسبی را کسب کند. و اینگونه است که همزمان با فروش موفق PS4 این شرکت در حال کار روی PlayStation Vue است. این ابزار  قرار است سرویس تلویزیونی آنلاینی مشابه نتفلیکس را ارائه کند.

 

عباس واحدی
برگرفته از
SONY
لینک کوتاه

دیدگاه