تست استقامت: اکس‌باکس وان در برابر PS4 + ویدیو

نویسنده:

۱۱:۵۴:۱۷


سایت وایرد در کانال یوتوب خود رقابتی با نام Battle Damage راه انداخته و استحکام ابزارهای مختلف را میسنجد. حال به سراغ دو کنسول ممتاز بازار رفته تا استقامت و استحکام آنها را بسنجد. لذا آنها را در معرض تستهای مختلفی همچون سقوط از زوایا و ارتفاع مختلف قرار داده است. و در پایان آزمونها، کنسولی که زودتر از کار افتاده و دیگر روشن نشود، با اره برقی به دو نیم تقسیم میگردد!
اولین تست، سقوط کنسول از ارتفاعی برابر قد یک انسان معمولی (۱.۵ تا ۲ متر) است. هنگام سقوط کنسولها روی زمین، تکهای از اکسباکس وان جدا شده و به پرواز درمیآید. در حالی که PS4 تقریبا بدون آسیب باقی ماند.
 
پس از اتصال کنسولها به تلویزیون، هر دو بوت شدند. اکسباکس وان بدون مشکل کار را آغاز کرد. اما پلی استیشن ۴ تنها در حالت safe mode بالا آمد. به هر حال هر دو کنسول هنوز کار میکردند. حال نوبت آن است که هر دو سیستم آزمونهای سختتری را پشت سر بگذارند. سپس هر دو کنسول از ارتفاع ۴.۵ متری رها شدند. حالا دوباره باید آنها را روشن کرد تا ببینیم به درستی بالا میآیند و بازیها را اجرا میکنند.
 
هر دو تست نفسگیری را پشت سر گذاردند. آنها از ارتفاعی به زیر افتادند که میتواند باعث شکستن استخوانهای انسان شود و حتی در مواردی موجب مرگ هم خواهد شد. اما کنسولها از چنین تصادم مرگباری هم جان سالم به در بردند؟
 
خب، اکسباکس وان دو قطعه مهمش را از دست داد و هارد درایو PS4 هم به خوبی دیده میشود و شاید  آسیب دیده باشد. هنگامی دو کنسول به تلویزیون وصل شدند، اکسباکس وان در کمال ناباوری به راحتی روشن شده و بالا آمد. اما پلی استیشن ۴ تنها پیغامهای خطا را به نمایش میگذارد.
 
در ویدیوی کوتاه این آزمون، اکسباکس وان ثابت کرد تقریبا فناناپذیر است. در حالی که PS4 مجرم شناخته شده و به نابودی محکوم گشت. شاید طرفداران PS4 لازم است چشمانشان را ببندند و اجرای حکم را نبینند.
 
اگر استحکام کنسول بازی برایتان اهمیت دارد و می خواهید دائما آن را با مشتهای عصبانی مهمان کنید، پس باید سراغ اکسباکس وان بروید. هرچند مقایسههای سختافزاری و تجربه بازی ممکن است چیز دیگری را نشان دهند. 
 
 
 

 

عباس واحدی
 

 
برگرفته از
استقامت
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “تست استقامت: اکس‌باکس وان در برابر PS4 + ویدیو”