سریعترین رشد بازار تلفن‌هوشمند آسیا-اقیانوسیه در هند

نویسنده:

۱۲:۱۷:۲۲

فروش تلفن هوشمند در فصل سوم سال جاری نشان از رشد ۸۲ درصدی بازار این کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. این اطلاعات همچنین نشان ‌می‌دهند این بازار در هند نسبت به فصل گذشته نیز رشد ۲۷ درصدی را تجربه کرده است. البته بخش بزرگی از رشد فصلی این بازار را باید مدیون تقاضای ایجاد شده در خلال جشنهای شادی امسال دانست.
 
البته دلایل دیگری را هم در این میان می‌توان بر شمرد که نقش مهمی در خلق آمار جذاب این بازار و رشد خارق‌العاده آن نسبت به دیگر کشورهای منطقه آسیا-اقیانوسیه بازی کرده‌اند. کاران تاکار، تحلیلگر ارشد منطقه‌ای IDC هند بر تاثیر مثبت گرایش روز افزون مشتریان به این بازار و همچنین پایین بودن ماندگار تورم در این مدت تاکید زیادی دارد.
 
او معتقد است که این موارد ترکیبات اصلی مورد نیاز برای تضمین عبور سریع و سرزندگی دائمی یک بازار هستند. و هنگامی که حرکت رو به جلوی مهاجرت به 4G را هم به این داستان بیفزاییم،  کاران مطمئن می‌گردد که هنوز تقاضای بازار بسیار بزرگتری در راه است. و تعداد تلفن‌های هوشمند هند تا سال ۲۰۱۵ از ۸۰ میلیون دستگاه عبور خواهد کرد.
 
تحقیقات همچنین از علاقه فزاینده و عجیب هندی‌ها به فبلتها می‌گویند و IDC آن را تقاضایی برای نمایشگرهای ۵.۵ تا ۶.۹۹ اینچی می‌داند. البته سهم بازار فعلی فبلتها در هند روی عدد ثابت ۶ درصد قرار گرفته است. مشتریان هنوز تلفن‌های هوشمند با نمایشگر ۴.۵ تا ۵.۵ اینچ را در لیست خریدشان دارند و انها را ابزاری ایده‌آل برای کارهای روزمره می‌دانند. اما کاران معتقد است محتوای چندرسانه‌ای غنی‌تر و ارتباطات داده سریعتر به زودی نیاز به رزولوشن بالاتر و نمایشگرهای بزرگتر را به امری فراگیر تبدیل می‌کند و بدون شک این‌گونه سخت‌افزارها در صدر بازار جای خواهند گرفت.
 
عباس واحدی
 

 
برگرفته از
رشد بازار
لینک کوتاه

دیدگاه