ویژگی اتومبیل‌های آینده شرکت آئودی!

نویسنده:

۰۱:۰۸:۳۸

احتمالاً اتومبیل کانسپت جدید شرکت آئودی، Prologue، را دیده‌اید. داخل این اتومبیل کانسپت هیچ دکمه‌ای ندارد. به جای تمام دکمه‌ها، همه چیز از طریق یک سری صفحه لمسی کنترل می‌شود. یکی از مسئولان شرکت آئودی در این رابطه گفت: «داخلی بدون دکمه در آینده رایج خواهد شد». وی در پاسخ به این سؤال که اتومبیل‌های آینده چند دکمه خواهند داشت، گفت: «من فکر می‌کنم روزی خواهد رسید که هیچ دکمه‌ای در داخل اتومبیل‌ها نخواهیم دید».

وی تأیید کرد که تمام اتومبیل‌های آئودی در آینده به جای دکمه، صفحه لمسی داشته، برقی بوده و از حداقل سطح ممکن فناوری رانندگی خودکار برخوردار خواهند بود.

این که اتومبیل‌های آئودی در آینده احتمالاً الکترونیکی خواهند بود، نکته مثبت و هیجان‌انگیزی است؛ زیرا اتومبیل‌ها دیگر از بنزین و گازوئیل استفاده نخواهند کرد؛ اما ویژگی‌های رانندگی خودکار و صفحه‌های لمسی کمی نگران‌کننده است. درست است که امروزه بیشتر افراد از گوشی‌های هوشمندی که صفحه لمسی دارند، بهره می‌برند، اما احتمالاً کسی در حین مسافرت در داخل یک محفظه فلزی و با سرعت 70 مایل بر ساعت، از صفحه لمسی گوشی استفاده نمی‌کند. با این حال، مطمئناً شما نیز با من هم‌عقیده هستید که هیچ چیزی نمی‌تواند راحتی و سادگی دکمه یا قلمبگی کنترل صدای سیستم صوتی و درجه حرارت را داشته باشد. 

پریا اقدامی

 
برگرفته از
Audi Prologue
لینک کوتاه

دیدگاه