منبع اصلی آتش در مدرسه هنر گلاسکو

نویسنده:

۰۲:۴۸:۰۷

 
به گزارش بی بی سی بررسی‌های انجام شده برای آنچه که باعث آتش سوزی بزرگی در ساختمان مکینتاش مدرسه هنر گلاسکو در ماه مه گذشته ایجاد شده بود، نشان می دهد که گازهای قابل اشتعال از طریق فوم گسترش پیدا کرده بود. به گزارش آتش نشانی و خدمات امداد و نجات اسکاتلند گازهای مشتعل زمانی که آن‌ها در تماس با یک پروژکتور ویدئویی در استودیو 19 بودند، شروع شد.

دانش آموزی مشغول نصب و راه اندازی استودیو با وسایلی ساخته شده از نئوپان و چوب بود وسر تا سر سه دیوار ازپانل‌های فوم که به هم متصل شده بودند، پوشیده شده بود و دیوار خالی باقی مانده با یک صفحه نمایش پروجکشن مورد استفاده قرار گرفته بود. بر اساس این گزارش، در زمان حادثه، شکاف بین پانل‌ها با گسترش فوم پر شده است.

آتش زمانی که گازهای قابل اشتعال از قوطی کف در تماس با فن خنک کننده به پروژکتور ویدئو رسید آغاز شده بود. و هنگامی که شعله به قطعات پلاستیکی از پروژکتور و سپس فوم که بر روی دیوار در پشت آن، ساخته شده بود رسید آتش شعله کشید و به سرعت گسترش پیدا کرد.

هویت دانش آموزی که در استودیو مشغول کار بوده هنوز فاش نشده است. در این گزارش گفته شده است که ویژگی‌های منحصر به فرد این ساختمان باعث گسترش آتش شده و اجازه داده تا به سرعت به استودیو همسایه و به سمت بالا، و به کتابخانه مکینتاش، که شاهکاری از آرت نوو است کشیده شود.

این گزارش می‌گوید، سیستم حفاظت در برابر آتش که در زمان حادثه نصب بود، اما عملیاتی نشده و در حال حاضر بهبود یافته است. "تام اینز" (Tom Inns)، مدیر مدرسه، از این آتش سوزی که به سرعت گسترش یافت به عنوان یک "تصادف وحشتناک" ذکر می‌کند.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
آتش‌سوزی‌
لینک کوتاه

دیدگاه