ساخت فیلم مستند «بحران نژاد پرستی» در آمریکا

نویسنده:

۰۴:۲۲:۰۳

«ایمی برگ»، به همراه بازیگر آفریقایی-آمریکایی تبار «نِیت پارکر»، فیلمی در مورد «جداسازی اجتماعی مردان جوان آمریکایی سیاه پوست» بعد از حادثه قتل «مایکل براون» که در ماه آگوست اتفاق افتاد، خواهد ساخت.

در هفته جاری، هیئت منصفه افسر پلیسی که به مایکل براون جوان شلیک کرده و او را کشته بود، از اتهام تبرئه کرد؛ به همین دلیل این فیلم سازان تصمیم گرفتند تا برای تأمین بودجه ساخت این فیلم، کمپینی اینترنتی به راه بیندازند تا هر چه زودتر ساخت این فیلم از سر گرفته شود.

در صفحه اینترنتی این کمپین، اطلاعیه‌ای به این مضمون دیده می‌شود: "آمریکایی‌ها باید حرکتی انجام دهند. زندگی سیاه‌پوستان اهمیت دارد. زندگی همگان اهمیت دارد و ما بدون کمک شما نمی‌توانیم به تغییر در آمریکا و روایت داستان زندگی این مردم امید داشته باشیم."

این پروژه امیدوار است تا روز 5 ژانویه 2015، مبلغ 25000 دلار جمع آوری کند. دست اندرکاران این فیلم، فیلمبرداری را در فرگوسن آغاز کرده‌اند اما برای فیلم‌برداری صحنه‌های بیشتر، نیازمند بودجه هستند.

این فیلم مستند، داستان «بحران جوان سیاه‌پوست» را با نمایش مصاحبه‌ها، اخبار برگزیده و صحنه‌های تاریخی بازگو خواهد کرد. «نیت پارکر» بازیگر سیاه‌پوست، در تحقیق و مطالعه، به داخل جوامع سیاه‌پوست آمریکایی می‌رود تا با آن‌ها در مورد بحرانی که این مردان جوان با آن رو به هستند، صحبت کند. این فیلم همچنین در مورد اینکه تاریخ آمریکا چگونه بر روی این «بحران» تأثیر گذاشته، تمرکز می‌کند.

برگ و پارکر، در ساخت این فیلم با فیلمنامه نویس/کارگردان «متیو کوک» همکاری می‌کنند. برگ در سال 2006 برای ساخت فیلم مستند «ما را از شر شیطان برهان» در مورد کشیشی آمریکایی که سعی در پوشش رسوایی اخلاقی خود داشت، نامزد جایزه اسکار شده بود.
 

پریا پورمند
 
برگرفته از
بحران نژاد پرستی
لینک کوتاه

دیدگاه