توقف تولید آیفون ارزان‌قیمت از سال آینده

نویسنده:

۰۹:۰۱:۳۹

طبق گزارش‌های جدید، شرکت اپل تولید آیفون 5C را سال آینده متوقف خواهد کرد.

شرکت اپل سال گذشته یک آیفون ارزان‌قیمت و دارای ویژگی‌های کمتر و مشابه آیفون 5S را معرفی کرد. این آیفون که آیفون 5C نام گرفت، حسگر اثرانگشت Touch ID و پردازشگر سریع‌تر A7 موجود در 5S را ندارد. این آیفون در 5 رنگ مختلف موجود است و قیمت آن از حدود 400 دلار شروع می‌شود.

هیچ دلیل خاصی برای این تصمیم آورده نشده؛ اما شرکت اپل عادت دارد به طور ناگهانی محصولات قدیمی خود را پس از معرفی محصولات جدیدش از رده خارج کند. در ماه سپتامبر شرکت اپل آیفون 6 با صفحه نمایش 4.7 اینچی و آیفون 6 پلاس 5.5 اینچی را معرفی کرد و هنوز هم آیفون 5S را می‌فروشد.

فروش 5C طبق انتظارات نبود و بیشتر مشتریان تمایل داشتند تا 5S بخرند. اگرچه در برخی بازارها قیمت 5C مناسب بود؛ اما در برخی بازارهای دیگر این قیمت تأثیری در افزایش فروش نداشت. مدیر شرکت اپل قبلاً گفته بود هدف از ارائه این آیفون، ارائه گوشی ارزان‌قیمت نبوده است.

از آنجا که شرکت اپل میزان فروش کلی آیفون را در پایان هر سه ماه اعلام می‌کند، نمی‌توان فهمید میزان فروش 5C چقدر بوده است؛ اما با توجه به تقاضای رو به رشد آیفون‌های مدل 6 و 6 پلاس و فروش 5S به عنوان یک محصول اپل با قیمت مناسب‌تر، احتمالاً به زودی دیگر 5C را نخواهیم دید.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
iPhone 5C
لینک کوتاه

دیدگاه