پروژه سبک‌های هنرمندان با مواد غذایی از یک عکاس خوش ذوق

نویسنده:

۱۰:۴۴:۲۷

 
بعد از به پایان رسیدن مراسم شکرگزاری، عکاسی خوش ذوق به نام "هانا روتشتاین" (Hannah Rothstein) از این موضوع یک پروژه فوق‌العاده عکاسی ساخته است. "ویژه شکرگزاری"، نام آخرین سری عکاسی توسط هنرمند مستقر در سانفرانسیسکو است. او در قالب تصاویر، پیش بینی می‌کند که چگونه تعدادی از هنرمندان مهم بشقاب وعده‌های غذایی شکرگزاری خود را هنرنمایی و به سبک هنری خودشان خواهند چید. واقعا هم این تصاویر بی‌نظیر و جالب از آب در آمده‌اند!
این عکس‌ها همه شامل گوشت بوقلمون، کران بری، ذرت و دانه‌های خوراکی می‌شود. با این کار، روتشتاین ادای احترام به طیف وسیعی از سبک امضای هنرمندان معروف تاریخ پرداخته است، از جمله ترکیبات هندسی از پیت موندریان، مناظر امپرسیونیستی از ونسان ون گوگ، رنگ‌های پاشیده و کثیف از جکسون پولاک، و حتی قطعات کوبیستی از پابلو پیکاسو…

در این آثار شما حتما از هنرمندان مورد علاقه خود اثری پیدا می‌کنید، به عنوان مثال یک ترکیب رنگ درست و متفکرانه در سبک مارک روتکو به خوبی از مربای خوش رنگ ساخته شده و یا اثر جالب رنه ماگریت به نام Ceci n'est pas un pipe در سال 1928 با کلم، گوشت، سس و ذرت در یک بشقاب به سادگی پرداخته شده است. نمایش هر دو جنبه و معنای طنز و سابقه هوش و ادراک روتشتاین، به یک نتیجه فوق‌العاده رسیده است.

اما مهم‌تر از همه، این که همه این‌ها برای یک علت خوب ساخته شده است؛ سود حاصل از فروش چاپ نسخه محدود این پروژه به بانک غذایی سان فرانسیسکو و مارین اهدا خواهد شد.


 
یاسمن فراهانی فرد
 
برگرفته از
خلاقیت
لینک کوتاه

دیدگاه