احتمال دست داشتن کره شمالی در حمله هکرها به «سونی پیکچرز»

نویسنده:

۰۲:۲۹:۳۷


کمپانی سونی پیکچرز به زودی فیلم کمدی «The Interview» را-که داستانش در مورد برنامه ریزی CIA برای قتل رهبر کره شمالی «کیم جونگ-اون» است-اکران خواهد کرد و زمان وقوع این حمله احتمال دست داشتن کره شمالی در آن را بیشتر می‌کند. رهبران کره شمالی اعلام کرده بودند که اگر این فیلم اکران شود، آمریکا و دیگر کشورها باید منتظر «عملی بی رحمانه» از جانب این کشور باشند.

در این فیلم کمدی، ست روگن و جیمز فرانکو در نقش دو روزنامه نگار بازی می‌کنند که موفق به انجام یک مصاحبه با رهبر کره شمالی(با بازی رندال پارک) می‌شوند. در این فیلم، این دو خبرنگار از طرف CIA به خدمت گرفته شده‌اند تا «کیم» را به قتل برسانند.

مشاوران امنیتی شرکت سونی پیکچرز، در حال بررسی این احتمال هستند که گروه هکرها در خارج از چین، این عمل را به دستور رهبران کشور کره شمالی انجام داده‌اند. منابع بر روی این‌ مطلب که این ارتباط هنوز تأیید نشده، ولی در ضمن رد هم نشده است، تأکید می‌کنند.

این هکرها، که با نام «محافظان صلح»(Guardians of Peace) یا #GOP فعالیت می‌کنند، روز دوشنبه بر روی کامپیوترهای تمامی کارمندان شرکت سونی عکسی حاوی یک پیغام بر جای گذاشتند. در این پیغام تهدیدآمیز، اشاره شده که اگر به خواسته‌های آن‌ها توجهی نشود، اطلاعات مهمی که از سرور شرکت سونی دزدیده شده افشا خواهد شد.

روز چهارشنبه، گفته شد که تعدادی از این فایل‌ها بر روی سایت «ردیت» قرارگرفته‌اند، اما صحت این خبر تأیید نشده است. به گفته منابع آگاه، این حمله باعث شد تا کارمندان شرکت سونی کاملا از دسترسی به کامپیوتر خود محروم شوند و به استفاده از کاغذ و مداد روی بیاورند.

پریا پورمند
 

برگرفته از
The Interview
لینک کوتاه

دیدگاه