معرفی اپلیکیشن iOnRoad Augmented Driving

نویسنده:

۰۴:۴۵:۳۸

 تصور کنید گوشی شما بتواند در رانندگی به شما کمک کند؛ به عنوان مثال زمانی که اتومبیل‌های دیگر بیش از اندازه به اتومبیل شما نزدیک شوند، به شما هشدار دهد و خطرات احتمالی را پیش‌بینی کند. ایده اصلی اپلیکیشن iOnRoad Augmented Driving نیز همین است؛ یک اپلیکیشن اندرویدی که واقعیت افزوده را به هنگام رانندگی به کار می‌گیرد. اگر زمان زیادی را در حال رانندگی سپری می‌کنید، این اپلیکیشن رایگان را حتماً دانلود و نصب کنید، البته اگر اتومبیل شما جزو اتومبیل‌های لوکس محسوب نمی‌شود.

تنها کاری که باید انجام دهید، قرار دادن گوشی خود پشت شیشه جلو است؛ زیرا اپلیکیشن باید جاده را ببیند. ابزارهای خاصی برای نصب گوشی پشت شیشه اتومبیل وجود دارند که می‌توانید تهیه کنید.

زمانی که برای اولین بار این اپلیکیشن را اجرا می‌کنید، حدود یک دقیقه طول می‌کشد تا اطراف خود را شناسایی کند. اپلیکیشن به صورت زنده محیط اطراف را نمایش داده و مدام اطلاعات اطراف خود را به‌روزرسانی می‌کند. این اپلیکیشن مسیر فعلی رانندگی را به رنگ سبز نمایش می‌دهد. همچنین این اپلیکیشن سرعت اتومبیل را نیز نشان می‌دهد. با انتخاب گزینه Menu به فهرست اصلی اپلیکیشن می‌روید. در این بخش 8 آیکون بزرگ می‌بینید که برای نمایش راهنمایی مسیر، موسیقی و غیره در پس‌زمینه اپلیکیشن وجود دارند. همچنین در حالت عادی می‌توانید گزینه Navigation را در سمت چپ انتخاب کنید تا راهنمای نقشه گوگل نیز فعال شده و به صورت همزمان اجرا شود.
گزینه شناسایی تصادف دقیقاً همانند فناوری‌های موجود در اتومبیل‌های لوکس عمل می‌کند. زمانی که گوشی را پشت شیشه جلو نصب کردید، در صورتی که اپلیکیشن احتمال تصادف با یک وسیله نقلیه دیگر را پیش‌بینی کند، به شما می‌گوید. حتی زمانی که اپلیکیشن در پس‌زمینه فعال باشد نیز به شما هشدار می‌دهد. در ادامه ویدئویی از نحوه عملکرد این اپلیکیشن وجود دارد.

این اپلیکیشن فاصله شما با اتومبیل جلویی را اندازه‌گیری کرده و آن را به صورت گرافیکی به شما نمایش می‌دهد. همچنین اگر اتومبیل بیش از اندازه به شما نزدیک باشد، به شما هشدار داده می‌شود. این هشدار به صورت متنی و صوتی انجام می‌گیرد.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب این اپلیکیشن قابلیت ثبت تصویر است. شما تنها با فشردن یک دکمه در صفحه اصلی اپلیکیشن می‌توانید لحظات جالبی را ثبت کنید. همچنین این اپلیکیشن یک بازی به نام Safety Point Counter دارد. در این بازی شما هر قدر در مدت رانندگی خطاهای کمتری مرتکب شده باشید، امتیازات بیشتری به دست می‌آورید.

این اپلیکیشن قابلیت‌های دیگری نیز دارد. یکی از این قابلیت‌ها Car Locator است. این قابلیت امکان ثبت موقعیت مکانی اتومبیل پارک شده شما و همچنین ثبت تصویر در آن موقعیت را فراهم می‌آورد. سپس نشانه‌ای روی نقشه قرار می‌دهد که از طریق آن به راحتی می‌توانید اتومبیل خود را بیابید. این قابلیت در مکان‌هایی که شماره پارکینگ ندارند، بسیار کاربرد دارد. گزینه خواندن SMS و نوتیفیکیشن‌ها نیز زمانی که در حال رانندگی هستید و پیامک یا نوتیفیکیشنی دریافت می‌کنید، آن‌ها را با صدای بلند برایتان می‌خواند.

در کل این اپلیکیشن ویژگی‌ها و قابلیت‌های جالبی دارد که در اپلیکیشن‌های معمولی راهنمایی مسیر از طریق GPS وجود ندارد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم این اپلیکیشن جالب و کاربردی را دانلود و نصب کنید.


پریا اقدامی

 
برگرفته از
iOnRoad Augmented Driving
لینک کوتاه

دیدگاه