عرضه گوگل‌گلس جدید در سال ۲۰۱۵

نویسنده:

۰۵:۱۰:۱۰

گوگل در سال 2015 مدل جدیدی از گوگل‌گلس را ارائه خواهد کرد. این مدل از تراشه‌های اینتل بهره برده و طول عمر باتری آن بیشتر خواهد بود. در حال حاضر تغییرات کوچکی بر روی گوگل‌گلس فعلی انجام شده که شامل سازگاری با لنزهای تجویز شده برای چشمان ضعیف و افزایش دوبرابری رم است؛ اما استفاده از یک پردازشگر جدید نشان‌دهنده تغییرات کلی در این دستگاه پوشیدنی است.

تاکنون طول عمر کوتاه باتری و قیمت بالای این دستگاه باعث شده تا افراد زیادی سراغ گوگل‌گلس نروند. با استفاده از یک پردازشگر مدرن و طراحی جدید، شاید مشتریان گوگل‌گلس افزایش یابد. حائز اهمیت است که شرکت اینتل نیز به دنبال تبلیغ گوگل‌گلس به عنوان یک شرکت شریک است. به گزارش Wall Street Journal، همکاری اینتل با گوگل باعث می‌شود تا این دستگاه به کارخانه‌های و شبکه‌های بیمارستانی راه یافته و کاربردهای جدیدتری داشته باشد.

هنوز مشخص نیست که دقیقاً کدام سخت‌افزار اینتل برای ساخت گوگل‌گلس به کار خواهد رفت، اما محتمل‌ترین مورد، تراشه داخل دستبند MICA شرکت اینتل است. این دستبند محصول New Devices group از شرکت اینتل است که سال گذشته به منظور تحقیق بر روی انواع جدید دستگاه‌ها برای مرحله بعدی تکامل پردازشگرهای کوچک، راه‌اندازی شد. احتمالاً مهم‌ترین ویژگی اینتل در مقایسه با گوگل این است که باتری دستبند شرکت اینتل تا دو روز کار می‌کند. اگر بتوانند این ویژگی را در گوگل‌گلس جدید به کار گیرند، عمر باتری گوگل‌گلس اصلی دو برابر خواهد شد.

پریا اقدامی
 
 

برگرفته از
Google-Glass
لینک کوتاه