دو سوغاتی جدید و زیبا، ۱۴۶ میلیون دلار به کاخ موزه پکن می‌آورد

نویسنده:

۰۱:۳۰:۲۰

اژدها و ققنوس کارتونی دو سوغاتی طلسم گونه و خوش یمن در کاخ موزه، مرکز پکن برای هنر امپریالیستی و آثار باستانی میباشند. این جفت عروسک بامزه به سبک سلسله چینگ لباس‌های امپریالیستی لباس پوشیده‌اند و به لغات "Zhuangzhuang" و "Meimei" به معنی "قوی" و "زیبا" دوبله شده‌اند. این موزه در حال جمع‌آوری تصویری مردمی‌تر و عام‌تر برای تشویق ساکنان محلی به بازدید از منطقه است.

"شان جیکسیانگ" (Shan Jixiang) مدیر کاخ موزه مستقر در پکن به اخبار شین‌هوا، خبرگزاری دولتی چین گفت "ما در حال تلاش هستیم که تاریخ را در اطراف شهر ممنوعه عامه پسندتر کنیم. این کار از طریق یادگیری جذابیت‌ها و علاقه‌های مردم و منافع مخاطبان و ایجاد محصولات جالب با معنای فرهنگی انجام می‌شود."

در حالی که اژدها و ققنوس علامت‌های سنتی از مبارک بودن و بخت و اقبال در چین هستند، این طلسم‌ها تاکنون نقدهای مختلفی دریافت کرده‌اند. برخی از کاربران اینترنتی در چین فکر می‌کنند آن‌ها یک جفت مجسمه زیبا و بامزه هستند، اما دیگران در Weibo انتقاد کرده‌اند که طراحی آن‌ها زشت بوده است.

کاخ موزه در داخل شهر ممنوعه پکن، خانه قدرت امپریالیستی برای سلسله مینگ و چینگ است. امسال، این موزه بیش از 6000 سوغاتی جدید که می‌تواند در فروشگاه به فروش برسد و هم‌چنین به صورت آنلاین خریداری شود را معرفی کرده است. تخمین زده شده است که امسال، حدود 900 میلیون RMB (146 میلیون دلار) به تنهایی از طریق تولید سوغاتی و به فروش رساندن آن به دست خواهد آمد.

یاسمن فراهانی فرد
 

 

برگرفته از
موزه پکن
لینک کوتاه