حذف بخش Clip Art در برخی از محصولات آفیس

نویسنده:

۰۷:۰۱:۴۶

در دهه 90، بخش Clip Art به لطف هزاران کارمند آفیس و دانشجویانی که برای بهبود فایل‌های خود از تصاویر استفاده می‌کردند، به Word و PowerPoint اضافه شد. امروزه تصاویر زیادی را می‌توانید در اینترنت بیابید. به همین جهت شرکت مایکروسافت قصد دارد تا این بخش را از نسخه‌های اخیر Word، PowerPoint و Outlook حذف کند.

 یکی از مسئولان مایکروسافت می‌گوید: «بخش Clip Art و مجموعه تصاویر Office.com تعطیل شده است. کاربرد مجموعه تصاویر آفیس روزبه‌روز کمتر شده بود؛ زیرا مشتریان برای یافتن تصاویر از موتورهای جستجو بهره می‌برند».

با این که بیشتر رفرنس‌های Clip Art با آفیس 2013 ناپدید شدند، اما هنوز کاربران می‌توانستند تصاویر قدیمی را در فایل‌های خود با استفاده از گزینه Clip Art در Office.com وارد کنند. حالا این گزینه با تصاویر Bing جایگزین شده است. همچنین شرکت مایکروسافت این تصاویر را فیلتر می‌کند تا مطمئن شود طبق سیستم مجوز reative Commons بوده و برای استفاده شخصی یا تبلیغاتی به کار می‌روند. بیشتر تصاویر جدید، بسیار مدرن هستند. Clip Art نیز به سرنوشت Clippy دچار می‌شود، اما با تماشای تصاویر زیر، خاطرات قدیمی خود را قبل از شروع دوران جدید مرور کنید.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Clip Art
لینک کوتاه

دیدگاه