یان مک‌‌کلن: «هابیت پایان راه نیست»

نویسنده:

۰۷:۳۶:۰۹

«سِر یان مک‌کلن» بازیگر 75 ساله انگلیسی که در مجموعه فیلم‌های ارباب حلقه‌ها و هابیت بازی در نقش «گندالف» جادوگر خاکستری را بر عهده داشت، شب دوشنبه در مراسم افتتاحیه فیلم «هابیت: جنگ پنج سپاه» در مورد این مجموعه‌ها که توسط پیتر جکسون کارگردانی شده‌اند، صحبت کرد.

او گفت: "پیتر در سال 2001(بعد از فیلم‌برداری فیلم بازگشت پادشاه) به من گفت که همه چیز تمام شده و این آخر خط برای این مجموعه است اما حالا ما 13 سال بعد در مراسم اکران فیلم هابیت هستیم. به همین دلیل من فکر نمی‌کنم که لزوما این پایان سفر باشد."

طرفداران تالکین همگی می‌دانند که کتاب «سیلماریلیون» او که داستان و تاریخ «سرزمین میانه» است، می‌تواند برای فیلم‌های آینده منبع بسیار خوبی باشد. پیتر جکسون سال‌های سال را صرف خلق مکان‌ها، استودیوها و اسلحه‌های پر جزییات کرده تا فیلم‌هایش هرچه بیشتر برای تماشاگران هیجان انگیز باشند، و به نظر می‌رسد رها کردن آن‌ها کمی سخت باشد.

اوایل سال جاری «ریچارد آرمیتِیج» بازیگر نقش «تورین اوکن شیلد» در فیلم‌های هابیت، در مصاحبه‌ای پیتر جکسون را «پدرخوانده‌ تمام تصورات ما از دنیای سرزمین میانه» توصیف کرده و گفت که به نظر او پیتر جکسون دیگر به دنیای سرزمین میانه بازنخواهد گشت.

با این حال یان مک کلن عقیده دارد که چه پیتر جکسون تصمیم بگیرد به سرزمین میانه بازگردد یا نه، افسانه‌ای که او بر جای گذاشته مدت زیادی پا برجا خواهد ماند. او می‌گوید: "مردم این فیلم‌ها را بارها و بارها خواهند دید، درست مثل روز اولی که آن‌ها اکران شدند. اسطوره این فیلم‌ها برای مدت زیادی زنده خواهد ماند. شاید دلیل این که آن‌ها باقی می‌مانند، این است که این فیلم‌ها فقط در مورد جنگ و چیزهای هیجان انگیزی که فقط برای جذب مخاطب به وجود آمده‌اند نیستند. این فیلم‌ها ویژگی مهم دیگری دارند، آن‌ها نشان می‌دهند که یک انسان خوب بودن چگونه است."


 
پریا پورمند
 
برگرفته از
هابیت پایان راه نیست
لینک کوتاه

دیدگاه