ارائه جدیدترین پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ در ماه آینده

نویسنده:

۰۷:۵۷:۰۵

طبق خبر سایت Verge، شرکت مایکروسافت نسخه خانگی ویندوز 10 را طی مراسمی در ماه ژانویه ارائه خواهد کرد.

این مراسم بر روی نکات بهبود یافته ویندوز 10 برای کاربران خانگی تمرکز خواهد کرد. همچنین این شرکت نحوه عملکرد ویندوز 10 به عنوان یک پلت‌فرم مستقل برای کامپیوترهای شخصی، تبلت‌ها، گوشی‌ها و ایکس‌باکس وان مبتنی بر ویندوز را در این مراسم توضیح خواهد داد.

شرکت مایکروسافت هنوز تاریخی برای ارائه ویندوز 10 مشخص نکرده است؛ اما احتمالاً این ویندوز در سال 2015 ارائه خواهد شد.
شرکت مایکروسافت قبلاً نسخه اولیه ویندوز 10 را در مراسمی در ماه سپتامبر معرفی کرد؛ اما در این مراسم بیشتر بر روی مزایای این سیستم‌عامل برای کاربران کسب‌وکارها تمرکز شده بود.

با این همه ویندوز 10 باعث امیدواری است. مهم‌ترین تغییر مثبت این ویندوز، بازگشت پیروزمندانه دکمه Start‌ به ویندوز است. دکمه جدید Start ظاهر جدیدی دارد که به نظر می‌رسد ترکیبی از منوی استارت ویندوز کلاسیک و ویندوز 8 است.

کاربران کامپیوترهای شخصی و لپ‌تاپ‌ها نیز از شنیدن این خبر که Windows Desktop کلاسیک بازگشته است، خوشحال می‌شوند. این واسط کاربری در نسخه‌های کامپیوتری ویندوز 10 قابل دسترسی خواهد بود؛ اما در پشت صفحه دسکتاپ قرار خواهد گرفت.

علاوه بر این‌ها، اپلیکیشن‌هایی که سبک ویندوز 8 را دارند، از طریق دسکتاپ در دسترس خواهند بود؛ در ویندوز 8 نمی‌توانستید به این اپلیکیشن‌ها از دسکتاپ دسترسی داشته باشید. همچنین در ویندوز 10 می‌توانید برنامه‌های دسکتاپ و اپلیکیشن‌های ویندوز را به طور همزمان در تمام بخش‌های صفحه تکان دهید.

شرکت مایکروسافت ویندوز 10 برای دستگاه‌های دو در یک را فراموش نکرده است. این شرکت یک حالت Continuum را ارائه خواهد کرد تا زمانی که از دستگاه خود به عنوان لپ‌تاپ استفاده می‌کنید، به سیستم‌عامل مختص دسکتاپ و زمانی که به عنوان تبلت از آن بهره می‌برید، به ویندوزی که کاربرد لمسی بهتری دارد، دسترسی داشته باشید.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
ویندوز ۱۰
لینک کوتاه