«محمد» محبوب‌ترین نام پسر در انگلیس

نویسنده:

۰۱:۲۲:۲۰

آمار موسسه «Baby Centre» نشان می‌دهد که نام «محمد» پر استفاده‌ترین نام کودک در انگلستان است. محمد نام پیامبر اسلام، سال گذشته در رتبه بیست و هفتم لیست محبوب‌ترین نام‌ها بود و در سراسر جهان به عنوان یکی از پر استفاده‌ترین نام‌ها شناخته شده می‌شود.

این نام تنها نام عربی نیست که در لیست محبوب‌ترین نام‍های سال 2014 دیده می‌شود؛ نام های «عُمَر»، «علی»، «ابراهیم» و «کیان» نیز در لیست 100 اسم برتر برای پسران دیده می‌شوند. در لیست نام‌های پر استفاده برای دختران نیز دو نام «نور» و «مریم» محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند.

این آمار همچنین نشان می‌دهد که استفاده از نام فرزندان دیوید و ویکتوریا بکام «هارپر»، «رومئو» و «کروز» نیز در بین والدین جدید در انگلستان محبوبیت پیدا کرده است.

فیلم و تلویزیون هم در انتخاب نام برای نوزادان تأثیر زیادی گذاشته‌اند. نام «السا» ملکه برفی انیمیشن «یخزده» که سال گذشته اکران شد به سرعت به لیست 100 نام محبوب راه پیدا کرده است. همچنین نام اولاف(آدم برفی مهربان این انیمیشن) و کریستوف(یکی دیگر از شخصیت‌های اصلی انیمیشن یخزده) نیز در بین نام‌هایی که بر روی نوزادان گذاشته شده، دیده می‌شوند.

حتی استفاده از نام‌هایی چون «اسکایلر»، «جس» و «والتر» که در مجموعه «Breaking Bad» به کار رفته‌اند هم افزایش چشمگیری داشته‌اند. نام‌های «امیلیا»، «دنریس» و «تیریون» از مجموعه «Game of Thrones» هم در بین نام‌های تازه ثبت شده در سال 2014 قرار دارند.

پریا پورمند

 

برگرفته از
Baby Centre
لینک کوتاه

دیدگاه