آلبوم جدید «U2»؛ برترین آلبوم سال ۲۰۱۴ مجله رولینگ استونز

نویسنده:

۰۱:۳۷:۴۱

لیست سالانه مجله رولینگ استونز همیشه در بین عاشقان موسیقی بحث و جدل به راه می‌اندازد و لیست سال 2014 هم از این قاعده مستثنا نیست؛ «Songs of Innocence» آلبوم جدید گروه راک «U2» که به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران آیتونز قرار گرفت، رتبه اول این لیست را از آن خود کرده است.

رولینگ استونز می‌نویسد: "این آلبوم بهترین آلبوم سال 2014 از نظر شگفت‌آور بودن و بخشش، و مجادله و بحث برانگیز است. بونو، اِج، آدام کلِیتون و لَری مولِن جونیور از جان خود برای این آلبوم مایه گذاشته‌اند؛ این 11 آهنگ، توصیفی احساسی و پر جزییات از تاریخ این گروه و این که چگونه گروه U2 از خیابان‌های دوبلین در دهه 70 شکل گرفت، هستند."

انتشار این آلبوم حقیقتا بحث و جدال زیادی را به راه انداخت؛ شرکت اپل این آلبوم را به صورت ناخواسته ولی کاملا رایگان، برای بیش از 500 میلیون کاربر آیتونز در 119 کشور دنیا منتشر کرد. اما پس از شکایت‌های بی پایان کاربران، اپل صفحه‌ای کمکی برای توضیح چگونگی پاک کردن این آلبوم ایجاد کرد.

با این حال و با وجود شکایت‌های بسیار از نوع انتشار «Songs of Innocence»، این آلبوم هم از نظر موسیقی و هم نوع اشعار، از طرف طرافداران و منتقدین با تحسین مواجه شده و در لیست 200 آلبوم برتر آیتونز قرار گرفته است.

لیست 10 آلبوم برتر سال 2014 مجله رولینگ استونز را در زیر مشاهده می‌کنید:
10. Taylor Swift — 1989
9. Mac DeMarco — Salad Days
8. Run the Jewels — Run the Jewels 2
7. Lana Del Rey — Ultraviolence
6. Charli XCX — Sucker
5. Miranda Lambert — Platinum
4. Vincent — St. Vincent
3. The Black Keys — Turn Blue
2. Bruce Springsteen — High Hopes
1. U2 — Songs of Innocence
 
پریا پورمند

 

برگرفته از
U2
لینک کوتاه