پر درآمدترین مشاغل در شرکت اپل

نویسنده:

۰۱:۵۱:۴۹


بیزنس اینسایدر بر اساس اطلاعات منتشره توسط Glassdoor به بررسی این موضوع پرداخته است. اطلاعات منتشره توسط موسسه گلس‌دور بر مبنای گزارشهای حقوق سالیانه‌ای هستند که برخی کارکنان پیشین و فعلی اپل به صورت ناشناس و داوطلبانه در اختیار این موسسه گذارده‌اند.
 

۲۲- نوابغ مک یا Mac Genius
درآمد سالیانه: ۴۴۰۷۰ دلار
اهمیت حضور این گروه از نظر تجربه فروش و راهنمایی کاربران در فروشگاه‌های اپل بسیار زیاد است. آنها مسئول میز پشتیبانی فنی در هر فروشگاه رسمی اپل هستند و بیشترین رویارویی را با مشتریان این شرکت دارند. به خصوص مشتریان عصبانی که در کار با ابزار اپلی‌شان به مشکل خورده‌اند. اما به نظر می‌رسد که اپل این گروه را چندان دوست ندارد. زیرا دریافتی سالانه آنها در پایین‌ترین رتبه این رده‌بندی قرار دارد.
 

۲۱- نوابغ مک ارشد
درآمد سالیانه: ۵۵۶۲۶ دلار
پس از آنکه مدت زمانی را به عنوان Mac Genius بگذارنید، اندکی ارتقا پیدا کرده و به دریافتی تان هم افزوده خواهد شد. البته حقوق سالیانه نوابغ مک ارشد تقریبا نصف یک مهندس نرم‌افزار خبره در اپل است.
 

۲۰- دستیاران مدیریتی اپل استور
درآمد سالیانه: ۵۶۰۴۶ دلار
اپل به نیروهایی نیاز دارد که فروشگاه‌هایش را بچرخانند. دستیاران مدیریتی اپل‌استور دستمزدی بهتر از مسئولان فروش و نوابغ مک دارند.
 

۱۹- مدیر بازرگانی
درآمد سالیانه: ۸۲۴۷۹ دلار
مدیر بازرگانی در شرکت اپل اغلب مسئول روابط تجاری میان شرکتی و رسیدگی به شرکتهای طرف قرارداد اپل است. اپل بسته به حوزه کاریش روابط بسیار زیادی با کارخانه‌های تولید کننده سخت‌افزار و شرکتهای تبلیغاتی دارد. لذا همیشه مدیرانی کارآمد برای اداره و پیش‌برد این روابط نیاز دارد.
 

۱۸- مدیر فروشگاه
درآمد سالیانه: ۸۵۳۵۷ دلار
هر فروشگاه اپل استور یک رهبر قدرتمند دارد. شاید شما به عنوان مشتری آنها را در خط مقدم جبهه اپل و در مواجه با خریداران نبینید، اما آنها نقش حیاتی در موفقیتهای اپل بر عهده دارند.
 

۱۷- تحلیلگر تجاری
درآمد سالیانه: ۹۲۱۶۹ دلار
تحلیلگران تجاری وظیفه دارند تا راه موفقیت حرکتهای تجاری اپل را هموار کرده و آن را در مسیرهای امن و روانی به حرکت در آورند.
 

۱۶- تحلیلگر اقتصادی
درآمد سالیانه: ۹۴۷۹۹ دلار
اپل همچنین گروهی از تحلیل‌گران و حسابداران خبره را به خدمت گرفته تا علاوه بر اطمینان از حرکت درست در مسیر تجاریش، بهترین و صحیح‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری و هزینه‌کرد را بیابد.
 

 ۱۵- مهندس تضمین کیفیت نرم‌افزار
 درآمد سالیانه: ۹۹۶۵۰ دلار
 اپل برای اطمینان از اینکه محصولاتش به درستی کار می‌کنند و بدون نقص به دست مشتری خواهند رسید، تیم بزرگی از مهندسان تضمین کیفیت یا QA را گرد هم آورده است.
 

۱۴- مهندس سیستم
درآمد سالیانه: ۱۰۴۲۳۱ دلار
با مجموعه عظیمی از تامین‌کنندگان و کارخانه‌های طرف‌ قرارداد اپل، این شرکت نیاز به مدیریت لجستیک سازمان یافته‌ای دارد تا از تولید و توزیع به موقع محصولاتش اطمینان یابد. مهندسان سیستم وظیفه دارند تا زنجیره تامین‌کنندگان را همیشه متصل نگه داشته و ریسکهای احتمالی را مدیریت کنند.
 

۱۳- مدیر پروژه
درآمد سالیانه: ۱۰۷۶۳۱ دلار
این گروه باید حسابی هواس‌شان را جمع کنند تا هر ذره از اجزا‌ء پروژه در زمان مقرر و به شکل صحیح در کنار یکدیگر جمع شده و محصول نهایی آماده گردد. آنها مسئول سرکشی و رسیدگی به مجموعه بزرگی از فرآیندهای میان رشته‌ای درون اپل هستند.
 

۱۲- مهندس ثابت‌افزار یا Firmware
درآمد سالیانه: ۱۱۳۱۵۵ دلار
این گروه از مهندسان وظیفه دارند تا کارکرد درست نرم‌افزار اپل بر روی سخت افزار این شرکت را به بهترین شکل ممکن فراهم آورند. این یکی از وظایف بسیار مهم در شرکت است که نیازمند تجربه و تخصص در هر دو زمینه سخت و نرم‌افزار است.
 

۱۱- مهندس آزمایش
درآمد سالیانه: ۱۱۳۹۱۶ دلار
این مهندسان مسئول طراحی و اجرای آزمونهای بسیار سخت برای محصولات اپل هستند تا از رعایت استانداردهای کیفیت اپل در همه محصولات اطمینان یابند. آنها مسئول خلق فرآیندهای آزمون ویژه‌ای هستند که تضمین کند تمامی محصولات اپل بدون هیچ ایرادی و با کارآیی کامل به دست مشتری می‌رسند.
 

۱۰- مهندس ارشد سیستم
درآمد سالیانه: ۱۱۷۲۳۷ دلار
در حقیقت این یکی از کمترین پرداختهای ممکن در دایره مشاغل ارشد شرکت اپل است. با این حال مشاهده می‌کنید که یک مهندس ارشد سیستم در این شرکت تقریبا دو برابر یک کارمند فروش حقوق می‌گیرد.
 

۹- مهندس سخت‌افزار
درآمد سالیانه: ۱۱۸۷۳۹ دلار
مهندسان سخت‌افزار باید از کارکرد بهینه وعالی سخت‌افزارهای تولیدی این شرکت اطمینان حاصل کنند و ابزارها را به بهترین شکل طراحی و آماده ساخت نمایند.
 

۸- مهندس نرم‌افزار
درآمد سالیانه: ۱۱۹۳۳۶ دلار
این گروه مغز متفکر پنهان در ورای اپلیکیشنها و سیستم‌عاملهای اپل هستند. برای مقایسه بد نیست بدانید مهندسان نرم‌افزار در گوگل حقوقی بالاتر از میانگین بازار دارند و درآمد سالیانه آنها ۱۲۵۳۲۲ دلار است.
 

۷- مدیر پایگاه داده
درآمد سالیانه: ۱۲۲۶۶۹ دلار
در واقع بخشی از کار و کسب اپل، سروکله زدن با مجموعه سترگی از داده‌ها است. که این می‌تواند شامل استفاده از داده‌ها، میزبانی اپلیکیشنها در اپل‌استور یا ارائه خدمات و سرویس‌های آنلاینی همچون دستیار صوتی سیری و آیکلود است. مدیران دیتابیس وظیفه دارند پایگاه داده‌های این شرکت را به سریع‌ترین شکل ممکن در اختیار بخش‌های مورد نظر گذارده و از آفلاین شدن آنها جلوگیری کنند.
 

۶- مهندس طراحی محصول
درآمد سالیانه: ۱۲۵۹۸۳ دلار
طراحی یکی از بخش‌های بسیار مهم و حیاتی شرکت اپل است. پرداختی این شرکت به مهندسان طراحی محصول بسیار خوب است. و همیشه بیش از درآمد یک مهندس نرم‌افزار معمولی در این شرکت بوده است.
 

۵- مهندس مکانیک
درآمد سالیانه: ۱۲۷۴۶۴ دلار
محصولات اپل اغلب با مشکلات و مسائل مکانیک مرسوم روبرو هستند. مانند کنار آمدن با قطعات متحرک درون دستگاه‌ها و همچنین حل مشکلات گرمای تولیدی توسط آنها. مهندسان مکانیک باید به دنبال راه‌حلهایی باشند که مشکلات و ایرادات کوچک باعث اشکال در کارکرد محصولات نشوند.
 

۴- مدیر محصول
درآمد سالیانه: ۱۳۱۱۰۸ دلار
مدیران محصولات  باید یک محصول را از طراحی تا رسیدن آن به ویترین اپل‌استور همراهی کنند و با تمامی مسائل و مشکلات هر بخش از این فرآیند کنار‌ آمده و راه‌حلی بیابند. آنها باید با بازاریابها، مهندسان طراحی، نرم‌افزار و سخت‌افزار در تعامل باشند و همه چیز را در این میان سر و سامان دهند.
 

۳- مهندس ارشد نرم‌افزار
درآمد سالیانه: ۱۴۰۸۳۲ دلار
درآمد مهندسان ارشد نرم‌افزار اندکی کمتر از مهندسان ارشد سخت‌افزار است. در این سطح، شما احتمالا مشغول کار روی یکی از محصولات بسیار حساس و مهم اپل (همچون مپس یا سیستم‌عامل آیفون) هستید.  
 

۲- مهندس ارشد سخت‌افزار
درآمد ماهیانه: ۱۵۰۱۰۵دلار
وقتی شما مدت زیادی در اپل بمانید، می‌توانید به درجه مهندس ارشد سخت‌افزار ارتقا یابید. آنگاه نوبت آن است که پول خوبی به حساب‌بانکی‌تان سرازیر شود.
 

۱- طراح صنعتی
درآمد سالیانه: ۱۷۴۱۴۰ دلار
استیو جابز بارها و بارها تکرار کرد که اپل در تقاطع طراحی و فناوری ایستاده است. و در هسته‌اش مقداری DNA خلاقیت دارد که همین باعث شده محصولات آن غوغایی در بازار برپا کنند. این همان چیزی است که در شرکتهای دیگر همچون گوگل کمتر دیده می‌شود.
 
مشخصا افراد فعال در این بخش، طراحی نمود ظاهری و بیرونی محصولات اپل را بر عهده دارند. و ارتباط دیداری با مشتری نقش اصلی را در کارهای اپل بازی می‌کند و ارزشمند‌ترین آنها به شمار می‌رود. این گروه پیشتر تحت نظارت مستقیم استیو جابز فعالیت می‌کردند و اکنون جانی آیو رئیس آنها است.
 
البته جانی آیو رئیس طراحی اپل بسیار بیشتر از اینها دریافت می‌کند. در سال ۲۰۱۱ دریافتی نقدی وی (به جز سهام اختصاص یافته) تقریبا ۳۰ میلیون دلار بود.  
 

 

عباس واحدی
 
 

برگرفته از
پر درآمدترین مشاغل
لینک کوتاه

دیدگاه