جیلبرک iOS 8.2 توسط هکرهای چینی، پیش از عرضه رسمی توسط اپل

نویسنده:

۰۱:۱۶:۰۷


آی‌او‌اس ۸.۲ اکنون نسخه بتای خود را تجربه می کند و مدتی است که در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته تا اپلیکیشنهای‌شان را برای استفاده بهتر بهینه‌سازی کنند. اپل به همراه نسخه بتا، کیت توسعه نرم‌افزاری WatchKit را هم عرضه کرده تا برنامه‌نویسان از هم اکنون خودشان را برای عرضه اپل‌واچ در اوایل سال ۲۰۱۵ آماده کنند. 
 
اما هکرها هم هیچگاه بیکار نمی‌نشینند. گروه هکری TaiG به تازگی جیلبریک ویژه IOS 8.2 را آماده و عرضه نموده است. این اپلیکیشن نه تنها روی نسخه بتای iOS 8.2 اپل قابل استفاده است، بلکه به راحتی تمام آیپد و آیفونهای مجهز به iOS 8.1.1 را نیز جیلبریک می‌کند. این اپلیکیشن جیلبریک تمامی نسخه‌های رسمی iOS 8 را که تا کنون عرضه شده‌اند تحت پوشش قرار می‌دهد. شیوه کار این ابزار جیلبریک هم بسیار ساده است. تنها کافی است که آیپد یا آیفون‌تان را به کامپیوتر متصل کرده و برنامه را اجرا کنید. طی چند دقیقه همه کارها به صورت خودکار انجام می شوند.
 
ابزار جیلبریک TaiG از وبسایت رسمیش (http://www.taig.com/en) قابل دانلود است. البته فعلا تنها بر روی کامپیوترهای ویندوزی می‌توان از آن استفاده کرد و نسخه ویژه مک او‌اس اکس آن بعدا عرضه می شود. ولی کاربران مک هم می‌توانند نسخه آزمایش تکنیکی ویندوز ۱۰ را به رایگان دانلود کرده و آن را توسط ماشین مجازی (Virtual Machine) روی سیستم‌شان نصب کنند. آنگاه به راحتی می‌توانید ابزار TaiG را دانلود کرده و روی ویندوز ۱۰ اجرا نمایید. اینگونه به راحتی قادر خواهید بود دستگاه‌هایی چون آیفون، آیپد، یا آیپاد تاچ 5G را جیلبریک کنید. البته اگر شما نسخه دیگری از ویندوز را در اختیار دارید، می‌توانید آن را روی ماشین مجازی مک نصب کرده و از جیلبریک ابزار iOS‌تان لذت ببرید.
 

عباس واحدی
 
 

برگرفته از
جیلبرک
لینک کوتاه

دیدگاه