پرتره‌های شگفت انگیزی که در زاویه‌ای خاص دیده می‌شوند

نویسنده:

۰۱:۲۴:۲۹

«برنارد پِرا» در آثار هنری تغییر شکل دهنده‌اش، تصویر اصلی را در چیزی که در نگاه اول مانند کپه‌ای زباله به نظر می‌رسد، پنهان می‌کند. شکل اصلی این آثار تنها در پرسپکتیو و زاویه‌ای خاص، و یا با ابزار درست قابل مشاهده هستند.

برنارد پرا، در سال 1952 در جنوب غربی فرانسه در یک مغازه اسباب بازی فروشی به دنیا آمد. او برای بیش 20 سال به نقاشی و مجسمه سازی پرداخته است، اما در سال 1997 با تغییر شیوه خود و استفاده از عکاسی به عنوان پایه سبک جدیدش، نوع جدیدی از هنر چیدمانی را خلق کرده است. اشیا رنگ و قلموی او هستند.

این هنرمند برای خلق این آثار منحصر به فرد که در زوایای خاص به شکل دیگری دیده می‌شوند، نوع چیدن آن‌ها را از قبل به دقت برنامه ریزی می‌کند و اشیایی که به نظر کاملا تصادفی انتخاب شده‌اند را در جای خود می‌گذارد. اما او این اشیا را بر اساس رنگ و اندازه برمی‌گزیند تا یک پرتره یا نقاشی مشهور را در زاویه‎ای خاص بازبیافریند.

پرا برای خلق آثار خود از ضایعات پلاستیکی، قرص‎های قدیمی، جعبه‌ها، کیسه‌ها، عروسک‎ها، اسباب بازی‌ها، آلات موسیقی، لوازم خانگی و تقریبا هر چیزی که بافت و رنگ مورد نیاز او را تأمین کند، استفاده می‌کند. نتایج کار او شگفت انگیز هستند.
 
پریا پورمند
 
برگرفته از
پرتره‌های شگفت انگیز
لینک کوتاه

دیدگاه