تبلت‌های اندرویدی ارزان‌قیمت، مشکلات امنیتی بیشتری دارند!

نویسنده:

۰۳:۴۱:۳۸

زمانی که بحث تبلت‌های اندرویدی به میان می‌آید، در واقع هر قدر بیشتر هزینه کنید، کیفیت بهتری به دست می‌آورید. تبلت‌های اندرویدی ارزان‌تر از 100 دلار، بیشتر از مدل‌های گران‌تر دارای مشکلات امنیتی هستند.

گول تبلت‌های ارزان‌قیمت را نخورید. تحقیقات شرکت Bluebox نشان می‌دهند که این تبلت‌ها جزو خطرناک‌ترین دستگاه‌های بازار از نظر امنیتی محسوب می‌شوند؛ زیرا چندین نقطه آسیب‌پذیر و یک شکاف امنیتی مخفی دارند.

این شرکت 12 تبلت را که کمتر از 100 دلار قیمت داشتند، از طریق نصب اپلیکیشن خود بر روی آن‌ها مورد بررسی قرار داده است؛ این اپلیکیشن به دنبال نقاط آسیب‌پذیر و شکاف امنیتی مخفی در دستگاه‌ها می‌گردد.

چند نمونه از این تبلت‌ها 50 درصد قابل‌اعتماد بودند و بقیه به عنوان دستگاه‌های مشکوک در نظر گرفته شدند.

یکی از مسئولان این شرکت اظهار داشت: «ما می‌دانیم کیفیت و ویژگی‌های دستگاه‌های ارزان‌قیمت به نسبت دستگاه‌های گران‌قیمت کمتر است؛ اما اندروید همان اندروید است و این سیستم‌عامل باید عملکرد یکسانی بر روی دستگاه‌های مختلف داشته باشد. افسوس زمانی که سازندگان، دستگاه‌ها را می‌سازند، تصمیمات مختلفی اتخاذ می‌کنند که ممکن است امنیت کلی و میزان اعتماد به آن را تحت تأثیر بگذارد».

زمانی که قیمت تبلت‌ها کاهش می‌یابد، سطح امنیتی آن‌ها نیز کاهش می‌یابد. اگر شما هم از یک تبلت ارزان‌قیمت استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم برای انجام کارهای بانکی آنلاین یا خرید آنلاین از آن استفاده نکرده و تنها برای بازی یا جستجوهای معمولی در اینترنت از آن بهره ببرید.
برای ارزیابی میزان امنیت دستگاه اندرویدی خود می‌توانید از اپلیکیشن‌های ارزیابی امنیت بهره ببرید.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
تبلت ارزان
لینک کوتاه

دیدگاه