سرمایه‌گذاری ٢٢ دلاری روی بیت‌کوین، یک نروژی را ثروتمند کرد

نویسنده:

۱۱:۲۵:۴۴


افزایش بهای بیت‌کوین در این چهار سال، باعث شد که کریستوفر کُخ ٢٩ ساله بتواند تنها با خرج یک پنجم از ٥٠٠٠ سکه بیت‌کوین خود، خانه‌ای مجلل در اسلو، پایتخت نروژ بخرد.


بیت‌کوین نوعی پول دیجیتال است و به کاربران امکان می‌دهد که بدون هیچ واسطه‌ای انتقال پول را به طور غیرقابل بازگشت انجام دهند. بیت کوین در سال ٢٠٠٩ مبتنی بر عقایدی که ساتوشی ناکاموتو در مقاله‌ای منتشر کرد پایه‌گذاری شد.

آقای کخ گفت که پس از خواندن مطلبی درباره افزایش ارزش بیت‌کوین به یاد آورده که چند سال پیش، ٢٢ دلار برای خرید بیت‌کوین خرج کرده است.

واحد پول مجازی بیت‌کوین در سال‌های اخیر به طور فزاینده برای انجام معاملات وب استفاده شده است.

آقای کخ گفت که او ناگهان متوجه شد که پنج هزار بیت‌کوین او ارزشی معادل ٨٥٠ هزار دلار پیدا کرده است.

او پس از نقد کردن یک پنجم از پس‌انداز بیت‌کوین خود و پرداخت مالیات توانست آپارتمانی در منطقه مرفه‌نشین تویِن در اسلو خریداری کند.

بیت‌کوین، در کیف‌های پول مجازی رمزگذاری‌شده نگهداری می‌شود و آقای کخ اعتراف کرد که زمانی را صرف به یاد آوردن گذرواژه‌اش کرده تا بتواند به حسابش دسترسی داشته باشد.

او به رسانه‌های نروژی گفت: "حتی در بعیدترین رویاهایم نمی‌توانستم تصور کنم که ارزش بیت‌کوین‌هایم تا این میزان افزایش پیدا کند".

او افزود: "واکنش‌های روانی ما به جذب چیزی که هیچ ارزشی در خود ندارند، خیلی عجیب است".

آقای کخ گفت که تصمیم او به سرمایه‌گذاری روی ارز مجازی زمانی اتفاق افتاد که در سال ٢٠٠٩ پژوهشی روی روش‌های رمزگذاری انجام می‌داد.

بیت‌کوین در سال ٢٠٠٩ مبتنی بر عقایدی که ساتوشی ناکاموتو در مقاله‌ای منتشر کرد پایه‌گذاری شد. ساتوشی ناکاموتو نام مستعار شخص و یا گروهی است که نرم‌افزار اصلی بیت‌کوین را طراحی نموده و ساخته است.

منبع: BBC

برگرفته از
بیت‌کوین
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه