فروشنده آثار جعلی دستگیر شد

نویسنده:

۰۴:۵۰:۵۳

 

به گزارش نیویورک تایمز روز دوشنبه، یک مرد متهم به فروش ده‌ها اثر جعلی از "جکسن پولاک" (Jackson Pollock) و "دکونینگ" (de Kooning) در دادگاه فدرال گناهکار شناخته شد. دادستان گفت: "جان ر" (John Re) 2500000 دلار ضرر و زیان به خریداران این آثار جعلی رسانده است. آن‌ها هم‌چنین گفتند که او این پول را برای خرید یک زیردریایی به نام "Deep Quest" استفاده کرده است.

در تاریخ 10 آوریل، یک دادگاه در منطقه منهتن این شخص را به بیست سال زندان محکوم کرده است. هم‌چنین به عنوان بخشی از یک توافق، او را از فروش زیر دریایی تا زمانی که  2.5 میلیون دلار خسارت را نپردازد، ممنوع کرد. به گفته دادستان، فروش آثار تقلبی جان، در سال 2005 آغاز شد، و حتی پس از مشخص شدن معاملات آثار هنری جعلی، او به  فروش آثار تقلبی خود ادامه داد. جان ادعا کرد که از جانب یک قربانی با خشونت و تهدید مواجه شده است، دادستان نیز او را به جرایم سازمان یافته متصل و متهم کرده است.

زیر دریایی قطعه دیگری در این پازل جعلی است، و صحت آن به طور گسترده‌ای مورد مناقشه است. او ادعا کرد در سال 2007، کشتی را به قیمت 70000 دلار خریداری کرده و 1000000 دلار صرف مقاوم سازی آن کرده تا بتواند از زیر دریایی به عنوان یک خانه قایقی لوکس استفاده کند.

روزنامه محلی گفت در سال 2010، زیردریایی توسط شرکت لاکهید ساخته شده و مورد استفاده نیروی دریایی قرارگرفته است. اما یک مقام موزه نیروی دریایی گفت که این زیر دریایی اصل در موزه‌ای در ایالت واشنگتن هنوز در معرض نمایش است.

یاسمن فراهانی فرد
 

 

برگرفته از
آثار جعلی
لینک کوتاه

دیدگاه