احتمال عرضه کیا GT در سال ۲۰۱۸

نویسنده:

۰۶:۰۸:۱۳

در 14 اکتبر 2014 اعلام شد که شرکت کیا قصد دارد تا یک مدل واقعی بر مبنای کانسپت GT تولید کند. حالا طبق گزارش Motoring Australia، مراحل تولید GT به حدی رسیده که احتمالاً این اتومبیل تا سال 2018 عرضه خواهد شد.

نائب رئیس بخش بازاریابی خارجی شرکت کیا به این وب‌سایت استرالیایی گفت که بازخوردهای مثبت از کانسپت GT باعث شده تا این شرکت این اتومبیل را به بخش تحقیقات و تولید وارد کرده و نحوه تولید یک نسخه واقعی از آن را مورد بررسی قرار دهد.

وی اظهار داشت که شرکت کیا برنامه‌های بزرگی برای این اتومبیل، به ویژه در آمریکا دارد؛ جایی که این شرکت کره‌ای به دنبال تقویت اعتبار اتومبیل‌های لوکس خود است. برای انجام این کار، این کانسپت به گروه R&D کیا سپرده شده تا اتومبیلی بسازند که علاوه بر چیزهای دیگر، موتوری قدرتمندتر از موتور 3.0 لیتری V6 موجود بر روی اتومبیل کانسپت داشته باشد.

اعلام چنین موضوعی از سوی این شخص جالب است؛ زیرا موتور v6 در حال حاضر 390 اسب بخار و 394 پوند بر فوت گشتاور دارد؛ اما به منظور رقابت در بازار سدان‌های لوکسی مانند Audi A7، Porsche Panamera و BMW 5 Series Fran Turismo، کیا باید عملکرد GT را افزایش دهد. طبق خبری که قبلاً منتشر شده بود، این اتومبیل قرار بود از یک موتور v8 5.0 لیتری Tau بهره ببرد؛ اما کیا تمایل دارد این اتومبیل را با معماری متفاوتی بسازد.

هنوز مشخص نیست که گروه R&D کیا چه موتوری را برای این اتومبیل انتخاب خواهند کرد.


 
پریا اقدامی
 
برگرفته از
2011 Kia GT Concept
لینک کوتاه

دیدگاه