ظاهر جدید تندیس «The Brit Awards»

نویسنده:

۰۳:۰۱:۰۳

جایزه بریت (به انگلیسی: The Brit Awards) که بیشتر با نام کوتاه شده «بریتز» شناخته می‌شود جایزه سالانه موسیقی پاپ است که از طرف اتحادیه موسیقی بریتانیا داده می‌شود. هر ساله، از یکی از افراد برجسته دنیای هنر دعوت می‏شود تا طراحی جدیدی برای تندیس جوایز این مراسم ارائه دهد. از میان نام‌های برجسته‌ای که طراحی این تندیس را در سال‌های قبل انجام داده‌اند می‎توان به «فیلیپ تریسی»، «سِر پیتر بلیک»، «دامین هرست» و «ویوین وست‌وود» اشاره کرد.

تریسی اِمین هنرمند بریتانیایی و عضو آکادمی سلطنتی(او همچنین نامزد دریافت جایزه ترنر نیز بوده است) به پشت تندیس جایزه بریت، گلی کاغذی نیز اضافه کرده است. این هنرمند اصالتا از ترک‌های قبرس است و به عنوان یکی از هنرمندان جوان و با استعداد دنیای هنر مدرن شناخته می‌شود.

امین در مورد طراحی تندیسش می‌گوید: "این کار را باید به بهترین شکل انجام داد؛ من فقط نمی‌خواهم آن را تزیین کنم، می‌خواهم چیزی باشد که ردی از من در خود داشته باشد تا برای افرادی که آن را دریافت می‌کنند، خاص باشد."

روی تندیس تریسی امین این متن نوشته شده است: "برای داشتن این استعداد فوق العاده به شما تبریک گفته می‌شود. برای تمام چیزهایی که به دیگران داده‌اید، از شما متشکریم."
یکی از مشهورترین آثار هنری امین «تخت من» نام دارد-تختی به هم ریخته و پوشیده از خرده ریز که او در سال 1999 بعد از نامزدی برای دریافت جایزه ترنر در موزه هنر مدرن تِیت به نمایش گذاشت. این اثر در ماه جولای گذشته به ارزش 2.2 میلیون پوند در مزایده به فروش رسید.

مراسم اهدای جایزه بریت در تاریخ 25 فوریه در «O2 Arena» لندن برگزار خواهد شد.

پریا پورمند

برگرفته از
The Brit Awards
لینک کوتاه

دیدگاه