آیا می‌توان از ریزش مو جلوگیری کرد؟

نویسنده:

۰۴:۲۳:۱۰

آیا می‌توان از ریزش مو جلوگیری کرد؟ درواقع بله؛ زیرا متخصصین اطلاعات جدیدی را در این رابطه ارائه داده‌اند که روش‌های درمانی قدیمی و جدید را برای درمان این مشکل در برمی‌گیرند.
ریزش مو چندین علت دارد که از شخصی به شخص دیگر متفاوت است و عوامل مختلفی را در برمی‌گیرد.

به منظور جلوگیری از عقب‌نشینی مو و ریزش مدام مو و تحریک رشد مجدد مو باید بدانید کدام فاکتورها در این روند تأثیر دارند. بدین طریق می‌توانید روش درمانی مناسبی را در پیش بگیرید.
اما علاوه بر روش‌ها و داروهای درمانی ریزش مو، راهکارهایی وجود دارد که به خرید دارو یا محصولات بهداشتی نیاز ندارند. این راهکارها عبارت‌اند از:

تغییر رژیم غذایی: تغذیه شما بر رشد یا ریزش موهای شما تأثیر دارد. با تغذیه‌ای که چربی کمتری و فیبر بیشتری دارد و مصرف غذاهایی که به عنوان مثال بیوتین دارند، می‌توانید روند ریزش مو را کند کرده و رشد موهای جدید را افزایش دهید.

نوشیدن میزان مناسبی از آب: نوشیدن میزان مناسبی از آب نیز فاکتور دیگری است که باید در نظر بگیرید. کمبود آب بدن باعث یبوست، اگزما، پوست چروک، شوره، دهان بدبو و ریزش مو می‌شود. متخصصین توصیه می‌کنند روزانه 8 لیوان آب بنوشید. اگر می‌خواهید از ریزش مو جلوگیری کنید، این موضوع را جدی بگیرید.

مواد مناسب برای مو: موادی مانند جین سنگ، گیاه دم‌اسب، گزنه، سنبل کوهی، روی و گیاه نخل اره‌ای برای جلوگیری از ریزش مو مؤثر هستند و باعث رشد طبیعی موها می‌شوند. موادی که ذکر شد حتی نیمی از مواد مفید برای مو نیست. شما می‌توانید این مواد را از عطاری‌ها تهیه و با دستور مصرف موردنظر هرکدام استفاده کنید.
در نتیجه می‌توانید از ریزش مو جلوگیری کنید. کافی است ابتدا عامل مسبب ریزش موی خود را مشخص کرده و روش‌های مذکور را نیز فراموش نکنید.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
ریزش مو
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “آیا می‌توان از ریزش مو جلوگیری کرد؟”
  1. یکی دیگه از دلایل ریزش مو البته برای مردان آندروژنیک است که تقریبا ۸۰ درصد از مردان رو در سنین متفاوت متاسفانه کم مو میکنه که خودم هم احتمالا از جمله انها هستم و عکسی هم که گذاشتین نوع ریزشش از همین نوع هست.