خروج برخی مدیران ارشد سامسونگ موبایل پس از کاهش متوالی سود این شرکت

نویسنده:

۰۹:۱۰:۴۷


فردی که به دلیل اهمیت موضوع از فاش ساختن نامش خودداری کرد، می گوید این مدیران ارشد مستقیما با رئیس این بخش، جی.کی. شین کار میکنند. شین یکی از مدیرعاملان سامسونگ الکترونیکس است که هفته گذشته علیرغم کاهش دوباره فروش تلفنهوشمند سامسونگ و پیشبینی بدترین سود سالیانه این شرکت، موفق شد پست خود را حفظ نماید.
همچنین گفته میشود دی.جی. لی رئیس بازاریابی جهانی سامسونگ هم جزو افراد مستعفی خواهد بود. این موضوع پیشتر هم در برخی رسانهها مطرح شده بود.
 
البته سامسونگ الکترونیکس از هرگونه اظهار نظر در خصوص استعفای هریک از مدیران ارشدش خودداری کرده است. هرچند گفته میشود این شرکت پس از اعلام گزارش مالی سالیانهاش به دنبال یک بازسازماندهی در سطح مدیران ارشد خود است. گفته میشود این تغییرات سامسونگ شامل ۱۶۵ ارتقا در سطح مدیریتی است که در ۴ سال گذشته کمترین تعداد را شامل میشود. 
 
لی سیونگ-وو تحلیلگر موسسه مشاوره IBK میگوید: «شین شانس دیگری به دست آورد و سهمش را در این شرکت حفظ کرد. اما مطمئنا بیش از گذشته تحت فشار خواهد بود.»
 
احتمالا هفته آینده سامسونگ الکترونیکس برنامه بازسازماندهی تجاری سالانهاش را رونمایی کند. این شرکت تا کنون درباره جزئیات سکوت کرده است. اما روزنامه Joongang Ilbo گزارش میدهد که سامسونگ میخواهد مشاغل سطح مدیریتی بخش ارتباطات موبایلش را تا ۲۵ درصد کاهش دهد. برخی رسانهها هم از تعطیلی کامل  بخش تجهیزات پزشکی سامسونگ میگویند.
 
همچنین سامسونگ هفته گذشته اعلام کرد بخش فیبر نوری خود را به شرکت آمریکایی Corning میفروشد. این دومین حراج بخشهای غیر اصلی سامسونگ طی فصل جاری است.
 

بیشتر: گروه سامسونگ ۱.۷ میلیارد دلار از سهام خود در صنایع شیمیایی و دفاعی را میفروشد
 
 
عباس واحدی

 
برگرفته از
خروج مدیران ارشد سامسونگ
لینک کوتاه

دیدگاه