حذف بدون اطلاع برخی آهنگهای روی آیپاد کاربران توسط اپل

نویسنده:

۰۹:۳۹:۰۵

 
آهنگهای مورد علاقه‌تان می‌توانند اسرار زیادی درباره شخصیت شما فاش کنند و لحظه لحظه مسیر زندگی بسیاری از ما با موسیقی عجین شده است. لذا هنگامی که یک شرکت برخی از این آهنگها را به دلیل اینکه به رقبا تعلق دارند، از روی دستگاه‌تان حذف می‌کنند، مطمئنا به راحتی با حذف بخشی از خاطرات‌تان کنار نمی‌آیید.
 
وال‌استریت ژورنال گزارش می‌دهد بین سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ اپل برخی از موسیقی‌های ذخیره شده روی آیپادهای مشتریان را بدون هیچ اخطار و اطلاعی پاک کرده است. دلیل این امر هم تعلق این آهنگها به سرویسهای موسیقی دیجیتال رقبا بوده است.  اپل نه تنها آهنگهای کاربران را حذف کرده است. آنها هرگاه آهنگی از شرکتهای رقیب را روی آیپدی شناسایی کرده، کاربر را مجبور به Restore دستگاهش نموده‌اند. و پس از انجام ریستور، دیگر کاربر قادر به سینک آهنگهای متفرقه‌ نبوده است.
 
آگوستین فاروگیا، مدیر امنیت اپل می‌گوید آنها به دلایل امنیتی کاملا قانونی آیپدها را ریستور کرده و آهنگها را حذف می‌کرده اند. وی  می‌گوید اپل هیچگاه در خصوص حذف آهنگها توضیحی به کاربران نمی‌داده است، زیرا «نمی‌خواسته که آنها را سردرگم کند.»
 
این اطلاعات جدید از مشروح مذاکرات دادگاه اپل استخراج شده اند. در این دادگاه رقبا مدعی‌اند اپل با استفاده از آیپاد و آیتونز استور، هرگونه امکان رقابتی را در نطفه خفه کرده و جایی برای رویارویی باقی نگذاشته است.
 

عباس واحدی
 

برگرفته از
حریم خصوصی
لینک کوتاه

دیدگاه